Planá - FK Borek 3:5 (1:3)

Tomáš Bejsta nalezl střeleckou formu, v Plané zaznamenal hattrick

MaV - 25.04.2005

Na hřiště posledního týmu soutěže SK Plané odjížděli naši fotbalisté jako favorité, ale už první zápas na podzim, přestože skončil jasnou výhrou domácích 3:0 předznamenal, že plánští budou doma hodně nepříjemným soupeřem

Zápas také na nerovném trénu začal hodně nervózně a rozhodčí, který si pískal doslova co chtěl, ke klidnějšímu průběhu určitě nepřispěl. Domácí začali aktivně, ale útoky rychlonohých útočníků včas eliminovala obrana vyztužená na pravé straně navrátilcem do sestavy Jiřím Štegbauerem. Hra se zanedlouho ale vyrovnala a první větší šance skončila gólem. Tomáš Bejsta si pravou nohou zpracoval míč na svou silnější levou a halfvolejem napálil roteiro k pravé tyči branky domácích. Hosté kontrolovali až na malé výjimky míč a přišla i druhá branka, z rychlého protiútoku po ubráněné šanci připravil střeleckou Turek podruhé Bejstovi, který se nemýlil. Fotbalisté Plané dokázali chvíli podruhé trefě hostů snížit, když se po rohu při výskoku zranil brankář Kubíček a domácí stoper uklidil zblízka míč do sítě. Ještě do přestávky stačili borečtí opět zvýšit svůj náskok. Z rohového kopu posadil Herda míč na hlavu Kováře a krásná hlavička skončila v síti u pravé tyče bezmocného gólmana domácích.

Druhý poločas začal pro naše fotbalisty špatně, výtečně sehraný trestný kop a parádní hlavička domácího hráče skončila až za zády Lazny, jenž na druhý poločas vystřídal zraněného Kubíčka. Početné divácké osazenstvo si ve slunečné odpoledne užilo střelecké hody do sytosti, protože v pětapadesáté minutě se parádně zpoza šestnáctky trefil po čtvrté do domácí sítě Šestauber. Ale domácí se nevzdali, po zbytečné ztrátě míče na polovině hřiště přetavili plánští přečíslení s dávkou štěstí ve snížení na 4:3. Hosté se nijak nestáhli do obranné ulity a nadále hlavně agilním Bejstou hrozili rychlými brejky. Jeden z nich v samém závěru, když už se na hrotu útoku Plané objevil i její stoper, vysunul Herda Tomáše Bejstu, jenž umístěnou střelou a svým třetím gólem rozhodl o zasloužené výhře Borku v poměru 5:3.