FK Borek : Loko ČB 0:1 (26.08.2007)

První domací zápas mužů body nepřinesl

Vivaldynu - 27.08.2007

Ani ve druhém kole nebyli borečtí bodově stoprocentní, tentokrát však ztratili hned body tři. K utkání na domácím hřišti nastoupili proti soupeři hrajícím v loňské sezóně vyšší třídu Loko ČB B.

Hosté se pasovali do role favorita jednoznačným vítězství na půdě Pedagogu v prvním kole. Přesto, že borečtí nastupovali s respektem mohli hned v první minutě zahrozit, pasem do brejku vyslal Vlček Slezáka, ten si však míč nezpracoval a nadějnou situaci zbrzdil. Hosté kontrovali spíše opatrnou postupnou rozehrávkou, bylo patrné, že drtivý nástup z minulého kola nezopakují. Hra se ubírala v tempu avšak bez šancí na obou stranách. Do lepší střelecké situace se dostali hosté až při zahrávání trestného kopu, šikovnou rozehrávkou podél zdi se jeden z hostujících útočníků dostal ke střele, nebezpečně vypadající pokus však domácí gólman Korbel zlikvidoval a vytěsnil míč na roh. Při další příležitosti byli hosté dokonce ještě blíže branky, to když jeden z obránců domácích vykopával míč na hranici malého vápna, za již překonaným Korbelem. Na druhé straně šli do dobré příležitosti Slezák s Vajgelem, bohužel při finálce se domácímu záložníkovi nepodařilo míč přesně umístit na hlavu spoluhráče a míč po střele z těžké pozice skončil za brankou. Když už se chýlil konec první půle udeřili hosté. Po ztrátě míče domácích, při přechodu do útoku, se hosté rychlou kolmicí dostali až do velkého vápna, kde střelou pod vybíhajícím Korbelem vsítili na jedna nula. Domácí se pravděpodobně upamatovali na minulé kolo proti Nemanicím, protože ihned po rozehrávce si připravili gólovou šanci, avšak Slezákova střela po brejku skončila pouze na tyči soupeřovy branky. Druhý poločas začal Borek utahovat šrouby, přesto, že se očekával fyzicky náročný zápas, byli to spíše domácí co hýřili aktivitou. Bohužel se jim nevedlo při tvorbě a zakončování šancí. Nejprve po hezkém zatažení a centru z levé strany Bejsta dostal do šance Slezáka, ten však levačkou umístil míč těsně vedle tyče. Poté opět souhra Slezák Bejsta, v koncovce však bohužel domácímu útočníkovi ukopl míč včas vybíhající gólman hostí. K příležitosti spíše náhodné se také dostal druhý útočník domácích Vajgel, míč na dlouhou nohu však již nestačil lépe umístit, navíc se při zákroku zranil a musel střídat. Do další příležitosti se dostal i vysunutý předstoper domácích Valenta, po krásné kolmici od Viktory se již ve velkém vápnu zcela osamocen opřel do míče, střela do protipohybu gólmana však skončila těsně vedle. Jednu z posledních příležitostí ke skórování pak měl ještě jednou agilní Bejsta, míč po centru z pravé strany však hlavou umístil těsně vedle. Hosté se dostali asi do dvou brejků ke konci utkání, kdy domácí hráli vabank, ale ani jeden se jim nepodařilo proměnit a tak zápas skončil těsnou výhrou 1:0. Borek je herně na výši, chybí však klid v koncovce a větší sebedůvěra. Doufejme, že to přijde s první výhrou – tři body z Bukovska by pro sebevědomí týmu byly jako živá voda.