Dolni Bukovsko-FK Borek 1:2 (1:1)

Vydřené tři body z D.Bukovska

Vivaldynu - 03.09.2007

Nepříliš vydařený vstup do sezóny, se pokusili fotbalisté Borku vylepšit na půdě v Dolním Bukovsku. Složitější situaci si snad nemohli přát. Dlouhodobě vypjaté zápasy zejména tedy na soupeřově půdě nebyly tím co Borek s přehledem zvládá.

První poločas to také ukázal. Borečtí nenavázali na své herně dobré výkony z minulých zápasů a snad pod tlakem nutnosti získat první výhru v sezoně, možná po tlakem bouřících diváků se od prvních minut hledali. Místo kombinací po zemi, místo postupné rozehrávky a tvorby šancí pouze zmatečné odkopy míče na nikoho, nepřesné snahy o přihrávku, pomalý start na míč. Domácí rovněž nenabízely bůh ví jak kvalitní mezihru, ale přechod do útoku tvořený dlouhými nákopy na rychlá křídla byl více než efektivní. Po několika šancích, kdy se hostující obrana horko těžko vypořádávala se závary pouze za pomocí odkopů na roh přišla situaci, se kterou již toho moc dělat nešlo. Krátkou hezkou kolmicí si Bukovští připravili šanci přímo v pokutovém území, za záchrannou brzdu tahající Turek zařídil pouze penaltu. Rozhodčí v té chvíli milosrdně udělil pouze žlutou kartu, hosté pokutovým kopem otevřeli skóre na jedna nula. V té chvíli jako by se Borek probral a vrátil se ke hře, kterou vyznával v uplynulých kolech. Postupná rozehrávka přes střed zálohy a poté pas do křídelních prostor. Přesto, že z této proměny nepřišly ihned gólové šance, hra se přesunula před branku domácích. Po jednom ze zahrávaných rohových kopů navíc stálo štěstí na borecké straně, Štegbauer poslal kopem míč do prostoru před brankou, kde si ho nešťastně do vlastní sítě vstřelil domácí obránce. Hned o několik minut později měl dobrou příležitost Bejsta, prudkou střelu však efektním zákrokem zneškodnil bukovský gólman. Do druhého poločasu nastoupil Borek s chutí a hned po několika minutách přišla gólová momentka, minulý týden zastřelujícího se, předstopera Valenty. Po hezké individuální akci u rohového praporku naservíroval Štegbauer míč právě nabíhajícímu Valentovi a ten ho hlavou nasměroval do sítě. Bohužel místo uklidnění začali hráči Borku stále více podléhat vypjaté atmosféře. Tu ještě vyhrotil rozhodčí, který domácím neuznal gól vstřelený z ofsajdového postavení. Až do konečného hvizdu se tak spíše než hrálo, tvrdě bojovalo. Doufejme že vyválčené tři body přinesou Borku potřebné uklidnění a chybějící sebedůvěru.