FK Borek-Kamenný Újezd 1:1 (0:1)

Muži se opět tří bodu na domácím hřišti nedočkali

Vivaldynu - 09.09.2007

Vítězství dovezené z horké půdy v Bukovsku měli hráči Borku potvrdit výhrou nad Kamenným Újezdem v nadcházejícím domácím zápasu. Bohužel ani šťastná výhra neprobudila domácí s podivné rozladěnosti.

Už od prvních minut bylo vidět, že se i nadále Borek herně hledá a patřičné uklidnění po první výhře v sezóně nepřichází. Sice byl vidět docela pohledný fotbal ?po zemi?, ale důvodem byly hlavně hezké kombinace soupeře. Borek se oklepala asi po čtvrt hodině a začal přebírat aktivitu, bohužel se začala projevovat v poslední době velice znatelná nemohoucnost ve hře do předu. Při rozehrávce se soustavně vynechávala záložní řada a míč šel dlouhým nákopem přímo na dva hroty. Ti se tam však musely cítit jako pohyblivé terče, míče je trefovaly na hlavu, hruď, stehna. Žádná smysluplná rozehra, křídelní prostory se naprosto nevyužívaly. I přes tuto mizérii se Borečtí do několika závarů dostali. Nejprve po dvou centrech zprava a poté, hezká kombinace zleva zakončená Bejstovou střelou do tyče. O co nervóznější byli domácí v ofenzívě o to bohorovněji se chovali v obraně. Rozehrávky napříč velkým vápnem, špatné, pomalé zpracování, nepřesné nahrávky, to vše si vyloženě volalo po potrestání. Při jedné z těchto ?vydařených? souher domácí přímo vyslali do brejku od půle hřiště soupeřova útočníka, v té chvíli domácí podržel brankař Korbel, který tak začal svoje velice vydařené představení. Když už se chýlil první poločas ke konci přišla pro domácí gólová sprcha. Centr z levé strany si pod tlakem soupeřova útočníka vsítil do vlastní branky dezorientovaný Viktora. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1. Do druhého poločasu nastoupili Borečtí s chutí a vůlí po vítězství, jejich hře však dominovala marnost v ofenzivě. Hosté sice byli přišpendleni k vlastní půli, ale Borek se nedostal až na výjimku k jedinému zakončení. Jednu z mála akcí zakončil po Slezákově centru, v poslední době střelecky naladění, předstoper domácích Valenta, míč však skončil těsně vedle tyče. Další závar přišel z levé strany, kdy se jako buldok do vápna prodral v té době již na hrot vysunutý Dvořák, závar na malém vápně však skončil střelou vysoko nad. A tak stejně jako v prvním kole dopomohla alespoň k bodu domácím fotbalová štěstěna. Po střele ze střední vzdálenosti míč dopadl těsně před gólmana, který si jej nešťastně vrazil do vlastní sítě. Do konce chybělo patnáct minut a diváci čekali v té chvíli, že Borek soupeře dorazí. Omyl! Místo šancí domácích už přišly jenom dvě tutovky hostí. Oba samostatné brejky, jeden dokonce dva na nikoho bravurně zlikvidoval gólman Korbel. To že se brankař domácích chytil a našel svoji loňskou formu je snad jediným pozitivem, které se boreckého vystoupení dá zaznamenat.