FK Borek - Borovany 3:2 (2:2)

Po hororovém začátku přišel pohádkový konec

MaV - 17.04.2005

Sedm desítek diváků si našlo v sobotním odpoledni cestu na borecký stadion. Druhé Borovany si přijeli určitě pro body, zvlášť když se podíváme na předchozí výsledky domácích a úvod utkání jim vyšel nevídaně.

Už ve 46. vteřině prošel Aleš Pilát až do vápna a na jeho přesnou a tvrdou střelu k pravé tyči byl Lazna krátký. Ještě ani zcela nedozněla radost hostů z první branky a míč se třepotal v síti domácích podruhé. V páté minutě dokázal přesně zamířit Struska a na domácí by si v tu chvíli nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Jenže fotbal se hraje celých 90 minut. Borečtí zápas nevzdali a aktivní hrou převzali iniciativu na své kopačky. Ve dvanácté minutě zahrával Herda trestný kop, jeho oblouček vytěsnil brankář Borovan jen na břevno od kterého se míč odrazil přesně na nohu Bejsty – 1:2. Borovanští mohli ještě do přestávky zvýšit svůj náskok, ale jeden z útočníků sobecky místo nahrávky přeloboval kromě Lazny i domácí branku. Otřepané nedáš- dostaneš se vyplnilo ve 44. minutě, když si Kovářův přímý volný kop brankář Borovan nešťastně srazil za brankovou čáru.

I druhý poločas se nesl v duchu dobývání hostující svatyně. Dobrou šanci na zvrat prováhali postupně Kovář a Turek, a tak mohl přijít trest na druhé straně. Jenže Lazna bravurně zlikvidoval střelu ze 13 metrů i následnou dorážku. Za bojovnost a aktivitu se nakonec borečtí dočkali vítězného gólu. Turek nasměroval přesný pas rozběhnutému Bejstovi, jenž čtyři minuty před koncem křížnou střelou k tyči rozjásal své spoluhráče a neúnavně povzbuzující hlasité fanoušky domácích.

Po třech prohrách dokázali borečtí vůlí a srdcem zvrátit nepříznivě se vyvíjející zápas. Jako zatím jediní dokázali houževnatému soupeři vzít všechny body. Probudil se i střelec Tomáš Bejsta, který zaznamenal své první dvě branky v sezóně.

K příštímu zápasu zajíždějí naši muži na hřiště SK Planá.