FK Borek : Stropnice 1:1(0:0)

Další bodová ztráta na domácím hřišti

Vivaldynu - 24.09.2007

Po vítězství přišla další bodová ztráta na domácím hřišti. Borek se postupně smiřuje s faktem, že domácí prostředí není výhodou. Tentokrát nastoupil k mistrovskému utkání proti týmu z Horní Stropnice ? v loňském roce ještě hrajícím okresní přebor

Krásné počasí a solidní terén přímo vybízely k fotbalovému odpoledni, obě mužstva navíc začala hned od prvních minut poměrně svižně. Po čtvrt hodině to bylo jedna jedna. Nejprve se trefili hosté. Po trestném kop ze střední vzdálenosti dolétl míč do pokutového území, kde o něj hosté úspěšně svedli hlavičkoví souboj a poslali jej nechytatelným obloučkem od horního rohu Korbelovy branky. K vyrovnání se nejdříve dostal domácí Vajgel, po hezké kolmici od Bejsty byl vyzván k sólu, které však zakončil trochu ukvapenou střelou z velkého vápna, míč tak skončil v zámezí. O Chvíli později se však přeci jen domácí radovali. Krásná křížná přihrávka od Valenty našla na pravé straně nabíhajícího Slezáka a ten míč poslal podél vybíhajícího gólmana hostí do branky. Za několik minut pak ten samý hráč mohl dokonce skóre otočit, to když ho k zakončení vyzval krásnou načasovanou přihrávkou Štegbauer, tentokrát se však domácí neradovali, míč šel sice po zemi do protipohybu gólmana ale ten jej stačil vyrazit nohou na roh. Domácí začali utahovat šrouby a až do konce první půle měli navrch. Bohužel poločasová přestávka jako by vnesla zmatek a paniku do domácích řad. Sice i v dalším průběhu zápasu to byli právě oni, kdo hýřili aktivitou, ale v poslední době velice špatná produktivita a neschopnost vytvářet si dostatek brankových příležitostí jako by postupně nahlodávala sebevědomí boreckých. Když pak svoji stoprocentní příležitost neproměnil Vlček, který šel z půle hřiště sám na hostujícího gólmana, začalo být trápeni více a více zřetelné. Aktivni pohyb a vůle po vítězství přinesly pouze jeden dílčí úspěch, to když po faulu Stanislava musel předčasně do sprch po druhé žluté kartě hostující záložník. Borek hrál více než dvacet minut přesilovku, ale naprosto jalovou. Byť doslova přišpendlil soupeře na svém vápně nevytvořil si jediný nebezpečný závar nebo střelu. Chyběla finálka, nápad. Nedala se vytknout bojovnost. Herní obraz tolik připomínající minulé letošní zápasy na domácím hřišti se až zápasu nezměnil. A tak po konečném hvizdu dnes velice nepřesného sudího mohli být s bodem spokojeni pouze hosté.