Pedagog ČB - FK Borek 2:4 (0:3)

Z venku opět tři body

Vivaldynu - 01.10.2007

Zápasy s týmem Pedagogu se vždy nesou ve specifickém duchu rivality, protože část hráčského kádru trénuje spolu s Borkem. Jako azyl pro své domácí zápasy si Pedagog v letošní sezóně vybral hezké hřiště v Bavorovicích.

Už po několika minutách první půle se zdálo, že Borek si opět na hřišti soupeře dokráčí v poklidu ke třem bodům. Nejprve skóroval Slezák, nezvykle hlavou, to když mu míč naservíroval po brejku z levé strany Bejsta. Ten se pak o chvíli později prosadil sám z přímého kopu, když míč poslal pod břevno za záda bezmocného gólmana. Třetí moment připravil Vlček, když si po kličce ve velkém vápnu došel pro penaltu, tu pak s přehledem proměnil opět Bejsta. Pedagog do té chvíle působil dosti nekoncepčně a častými debatami s rozhodčím ubližoval nejen sám sobě, ale především celkovému tempu hry. To se však z hlediska pozdějšího vývoje ukázalo jako poměrně účinná zbraň. Borečtí po zdařilém začátku paradoxně upadli do herní nejistoty, což se projevilo ve větším počtu osobních chyb v defenzívě. Domácí se tak dostali opět do hry a vytvořili si i několik střeleckých příležitostí. Žádnou z nich však do konce poločasu neproměnili, včetně té největší, samostatného brejku přes půl hřiště. Do druhé půle nastupoval Borek s třígólovým vedením a snahou v klidu dovést zápas do vítězného konce. Bohužel herní rozladěnost pokračovala a chyby v obraně se objevovaly stále častěji. V nezávidění hodné situaci se tak ocital hostující gólman Kubíček, který po delší době dostal příležitost hájit Boreckou branku. Obrána mu zřejmě na odpoledne vyhlásila neoficiální trénink v likvidaci samostatných brejků a střel z bezprostřední vzdálenosti. Zápas se však z pohledu šancí vyvíjel spravedlivě na obou stranách. Ani Pedagog si nelámal příliš hlavu s obranou. A tak za druhý poločas bylo vidět bezpočet šancí, nastřelených tyčí a tři góly. Nejprve se trefili domácí, poté odpověděl borecký Stanislav ? přetažený centr Vlčka zleva, hlavička Bejsty přes vyběhnutého gólmana zpátky před prázdnou bránu, kde míč za brankovou čáru doslova dotlačil dobíhající levý záložník. Ale drama pokračovalo a prakticky z protiútoku domácí opět snížili na rozdíl pouhých dvou branek. Do konce zápasu se však už skóre nezměnilo a Borek si tak kromě tří bodů mohl připsat i neoficiální vítězství v počtu nastřelených tyčí čtyři (Bejsta 2, Štegbauer a Vlček). ku třem . Borečtí pokračují ve své podivné sérii ? plný počet bodů na hřišti soupeřů avšak nejistý výkon s bezpočtem osobních chyb a neproměněných šancí. Do konce podzimní části soutěže ještě zbývá mnoho zápasů a tak se z toho Borek bude muset pokusit dostat za běhu, přesto, že pauza by asi pomohla více.