Rudolfov B - FK Borek 1:1 (1:1)

Neporazitelnost na hřištích soupeřů pokračuje !!!

Vivaldynu - 08.10.2007

Velmi nevyzpytatelný soupeř čekal na Borecké v osmém kole podzimní části soutěže. Rezerva Rudolfova, zejména na vlastním hřišti, dokáže vsadit pod tlak jakýkoliv tým okresního přeboru, navíc vždy nepřehlédnutelná divácká kulisa dodává utkání vypjatou atmosféru.

První půli začal Borek velice sympaticky, oproti minulým zápasům byl patrný zejména větší důraz v osobních soubojích a celkově lepší koncentrace na zápas. Jedinou změnou v sestavě byla nominace R. Nováka mladšího na místě pravého obránce, kde vystřídal absentujícího Viktoru, souhru v obraně to ale nijak nepoznamenalo. Celá první půle se odehrála prakticky bez šancí, přesto díky bojovnosti a nasazení byl k vidění zajímavý fotbal. Na borecké straně stojí za zmínku souhra na jeden dotek mezi nahrávajícím Bejstou, centrujícím Slezákem a hlavičkujícím Vajgelem. Třešničkou na pomyslném dortu však ke smůle hostů byl zákrok rudolfovského gólmana, který míč z brankové čáry neskutečným zákrokem vytlačil na roh. Když už se schylovalo ke konci první půle přichystali domácí boreckým gólový šok. Nedůrazně pokrytý hráč prošel středem hřiště a před velkým vápnem vyslal směrem na bránu velice nepovedenou střelu, tu však doběhl důrazný útočník domácích a po kličce na vyběhnuvšího Kubíčka, který do té chvíle neměl prakticky žádnou práci, umístil míč do odkryté branky. Fotbalová spravedlnost však přeci jen zasáhla a to ještě do konce první půle. Prakticky identickou situaci totiž nechala sehrát i borecké. Hlavními aktéry byli ofenzivní libero Dvořák v roli autora nepovedené střely a Bejsta, který míč ve vápně domácích doběhl a důraznou střelou k tyči umístil za záda bezmocného gólmana. Boreckou hru v druhém poločasu výrazně ovlivnila vynucená střídání. Nejprve přišla rošáda v obraně. Po jednom z důrazných zákroků na konci první půle se opět zranil R.Novák mladší, Bejsta tak byl stažen z hrotu až na místo stopera a Dvořák se posunul na kraj obrany, do útoku se poprvé postavila nová akvizice Borku K.Novák. O chvíli později přišla další rána pro taktické záměry trenéra hostí Vajgela, to když za lajnu odkulhal levý záložník Stanislav. Nahradil ho mladý Mühlstein, nutno říct, že za svůj výkon se rozhodně stydět nemusí. Borečtí i nadále bojovali o šanci zabodovat na hřišti soupeře, avšak kromě urputnosti a snahy nebyli schopni nabídnout více, což bylo vidět zejména při souhře mezi zálohou a útokem, která se místy zcela vytrácela. Do konce zápasu se prakticky nic nestalo. Jediný nebezpečný závar před brankou Borku vznikl po trochu nešťastném zákroku gólmana Kubíčka, kterému skákající míč vypadl z náruče, po několika odrazech však nakonec obrana vše zažehnala. Borek se rozhodně může z bodu těšit. Nejen, že si udržel neporazitelnost na hřištích soupeře, ale po delší době předvedl kompaktní týmový výkon. Nedostatek fotbalovosti je prozatím nahrazován bojovností. To však rozhodně není málo.