FK Borek - Chrášťany 2:3 (1:1)

Doma opět bodově naprazdno

Vivaldynu - 15.10.2007

Krásné podzimní počasí a kvalitní terén vítali obě mužstva k sehrání dalšího mistrovského utkání tentokrát za opravdu kvalitních fotbalových podmínek. Tým z Chrášťan, velice nepříjemný soupeř, preferující důraznou hru, bývá nebezpečným zejména na své půdě, venku už tak kvalitní výkony nepředvádí. Nicméně Borecká ?anti? tvrz letos výraznější výhodu domácím také nenabízí.

První minuty zápasu se nesly v duchu opatrné rozehry. Obě mužstva už se dobře znají. Jako první zahrozili hosté. Nedůraz v obraně při souboji u autové čáry, centr do vápna a šokující zmatek domácích hráčů. Míč se odrazil snad od všeho od čeho se dalo, brankaře, hráčů i břevna, naštěstí tentokrát ještě přišel důrazný odkop. O chvíli později však už tak veselá pointa, prakticky totožné situace, pro domácí nenastala. Hosté sice nepředváděli okouzlující mezihru, dokonce ani důraz v útoku nebyl tak intenzivní jak by se čekalo, ale v kombinaci s dnes ne zrovna jistými zákroky obránců Borku, se jim dařilo domácí branku ohrozit a nakonec i dobýt. Po rohovém kopu, přišel opakovaný přetažený centr, sled hlavičkových soubojů na hranici malého vápna, přesto že k míči měli blíže domácí, nebyli schopni ho odkopnou. Větší důraz předvedli hosté, kteří jej prakticky z nohou domácích ukopli a napálili jen naslepo skrz val hráčů za záda bezmocného Korbela. Do poločasu stejným způsobem vytvořili ještě několik takovýchto závarů, které končili hlavičkou na úrovni malého vápna, naštěstí žádný už nestačili proměnit. Borečtí se po vstřelené brance chvíli hledali, ale pak se přeci jen začali vracet k původnímu záměru hry po zemi a do stran. Výsledek se dostavil poměrně záhy asi deset minut od vstřelení úvodní branky vyslal Vajgel do zakončení Slezáka a ten nijak tvrdou střelou, ale dobře umístěnou na protější tyč podstřelil hostujícího gólmana. O chvíli později předvedl svůj pověstný důraz Bejsta, když z úrovně velkého vápna hlavičkoval do břevna, odražený míč ke smůle domácích přeskočil dobíhajícího Vajgela, který jej chtěl dorazit do odkryté branky. Další moment připravil právě subtilní domácí útočník, hezky obešel obránce na brankové čáře, míč si posunul do vápna a naservíroval jej na střelu proti noze, po několika odrazech se ke skákajícímu míči dostal Muelstein, ale na malém vápně promáchl. Do kabin se tak šlo za stavu jedna jedna. Jak se zdá, druhá je alespoň z pohledu Borku, jedním velkým otazníkem. Není tomu poprvé co hráči začnou tak jak se od nich nejméně čeká. Zatímco první pětačtyřiceti­minutovku dohrávali s převahou, první minuty druhé půle se opět nesly ve znamení zmatků. Hosté nezměnili systém hry, ale ve svých výletech za půlící čáru byli velice efektivní. Každou ofenzivní snahu zakončili nebo alespoň vybojovali roh. Borečtí nebyli schopni vnést do své hry klid a místy bezhlavými odkopy vraceli míč soupeři. Hosté s daného průběhu vytěžili maximum. Opět se jim vyplatila snaha zakončit za každou cenu a důrazně každý souboj dohrávat. Před vstřelením svoji druhé branky nepředvedli ani náznak fotbalové souhry. Rohový kop, náhodná hlavička do prostoru mimo branku a míč překopnutý nahodile přes hlavu. Ke smůle domácích, míč z brankové čáry nejen že přeletěl domácího Korbela a v bráně hlídkujícího Valentu, ale zapadl i za tyč. Hořkost z náhodného gólu ještě snad ani na domácí nemohla zapůsobit, když hosté trestali potřetí. Opět použili osvědčenou zbraň – důraz, kterým si došli pro faul před velkým vápnem. Tentokrát si slabou chvíli vybral domácí gólman Korbel, na plachtící míč, nakoplý ze střední vzdálenosti vůbec nezareagoval. Tři jedna. Borečtí v minulých zápasech předvedli, že nezdárný průběh hry má špatný vliv na celkovou psychiku týmu, a tak zřejmě málo kdo očekával ještě nějakou zápletku. Zde je nutno hráče pochválit, protože ze vší té bídy se jim přeci jen podařilo ještě vytvořit drama. Hosté začali postupně uvadat ve svém důrazu, navíc bylo patrné, že se o výsledek bojí. To Borku usnadnilo pozici a začal se znovu prát. Škoda, že tak pozdě. Nejprve se do šance dostal hlavičkující Valenta, který míč ukradl možná lépe postavenému Bejstovi, poté se ke své další šanci dostal Slezák, ale z bezprostřední blízkosti branky trefil pouze tyč. Čtvrt hodinu před koncem však potřebné oživení přeci jen přišlo. Krásným centrem z leva našel Dvořák Bejstu, který hlavou prodloužil na K.Nováka a ten svým prvním mistrovským gólem za Borek, navíc výstavním, snížil na jednobrankový rozdíl. Poté se k několika náznakům dostal Vajgel, bohužel žádný z míčů si nestačil připravit do šance. Sám pak udělal černou tečku za snahou po vyrovnání, když ve stoprocentní příležitosti minul bránu. S Dvořákem se ocitli zcela osamoceni na úrovni malého vápna v bezprostřední blízkosti gólmana hostí. A tak po konečném hvizdu zde byl pro domácí další neúspěch na vlastním hřišti. Před zápasem zřejmě nikdo nevěřil, že by ani na popáté domácí nebyli schopni vyhrát. Cesta k vyrovnaným, fotbalově obstojným výkonům je však, jak se zdá, ještě hodně dlouhá. Borek těží z fyzické kondice, kterou zejména v posledních minutách přehrává soupeře, což se jeví jako bojovnost a snaha. Ale evidentně tomu chybí šťáva a větší zaujetí. Navíc variabilita stávajícího boreckého kádru je evidentně dosti nízká, při stažení Bejsty do středu zálohy prakticky vypadla kompletní ofenzíva. Tím, zdá se, nejpalčivějším je však absence režiséra hry. Na jednotlivých postech sice Borek nemá výraznou slabinu, ale chybí někdo, kdo celému soukolí udělí ten správný směr pohyb a tempo.