Neplachov-FK Borek 0:1 (0:0)

Z venku opět tři body .... jak jinak :)

Vivaldynu - 22.10.2007

Jako noc a den si sobě byly podobny fotbalové podmínky minulého, slunečného víkendu a tohoto vyloženě sněhového. Jako noc a den jsou si podobny výkony fotbalistů Borku doma a venku.

Tentokrát se přijeli předvést na hřiště Neplachova. Od prvních minut jako by si borečtí danou situaci vyloženě vychutnávali. Hostující hřiště, neuvěřitelná zima a běhavý, přímočarý fotbal. Domácí byli evidentně mnohem méně v pohodě a hostům pouze staticky sekundovali. Z velice zdařilého úvodu však Borek víc než herní převahu nevytěžili. I ta posléze upadla a domácí se herně svému soupeři vyrovnali. Ani jeden z týmů nebyl schopen vlastním kombinačním nápadem překvapit defenzivu soupeře, a tak se celá hra odvíjela bez větších šancí. Tu největší v první půli měli zřejmě domácí. Využili nedorozumění při rozehrávce mezi hostujícím gólmanem Korbelem a Turkem. Boreckému obránci odebrali po důrazném souboji míč a vydali se do brejku dva a jednoho. Díky nerozhodnosti v koncovce se však Borek ubránil. Do konce první půle se žádný další nebezpečný moment nevyskytl ani před jednou z branek. A tak nejvážnějším pro hosty, už bylo jen vynucené střídání levého záložníka Stanislava, který pro zranění ramene musel předčasně do sprch. Z hrotu do zálohy se tak musel stáhnout Bejsta, jeho místo obsadil K.Novák. Ten pak zejména v druhé půli odehrál za Borek zřejmě dosud nejlepší minuty. Borek sice pomalu, ale přeci svůj herní projev mění. Do druhé pětačtyřiceti­minutovky, oproti minulým zápasům, doslova vlétl a domácí uvěznil na vlastní polovině. Velice dobrý výkon předváděl stoper Valenta, který ve vzduchu neprohrál snad jediný souboj a vytvářel tak pomyslnou hráz před ofenzivními snahami domácích. Oproti první půli však Borek začal být mnohem nebezpečnější i před brankou soupeře. Nadějné byly tentokrát i rohové kopy, duo Bejsta-Valenta v hlavičkových soubojích své soky v obraně domácích vyloženě převyšovali. Bohužel žádný z hlavičkovaných míčů nemířil do prostoru branky. První závar před brankou domácích ještě ?stačil? odvrátit rozhodčí. Trestný kop ze střední vzdálenosti hosté sehráli dle nacvičeného signálu, Bejstu přebírajícího míč však domácí obránce trochu nešťastně sestřelili ve vlastním velkém vápně. Rozhodčí, vše pozorující z bezprostřední vzdálenosti, však jen důrazně napomenul v té chvíli na zemi ocitnuvšího se boreckého kapitána. Pak se do stoprocentní příležitosti dostal Slezák, kterého k zakončení vybídl Dvořák dlouhým centrem za obranu. Zatím co v minulých zápasech to byla parketa, ze které hostující záložník skóroval, tentokrát zklamal a míč poslal zcela mimo branku. Gólové završení dobrého herního projevu tak musel zařídit střelecký tahoun Borku Bejsta. Míč ke střele ze stření vzdálenosti mu naservíroval Slezák. Bejsta jej pak poslal naprosto výstavním způsobem kolem plachtícího gólmana, navíc odrazem o tyč do sítě domácích. Po vstřeleném gólu borečtí upustili ze svého fotbalovosti, důrazem a bojovností však i na dále velice snadno eliminovali útočné snahy soupeře. Ten se tak k ohrožení branky hostů dostal pouze dvakrát, trochu diskutabilním způsobem. Nejprve po nařízeném trestném kopu za řeči. Míč však po nákopu skončil bezpečně mimo branku. Druhým momentem pak bylo odpískání úmyslné malé domů, za kterou rozhodčí označil Valentův vysoký nákop z půle hřiště směrem k vlastní brance. Ani tuto situaci však domácí nebyli schopni využít. A tak po konečném hvizdu si borečtí připsali další tři body z venku. Borek opět po delší době předvedl, že má co nabídnout. Otázkou je jak tento projev natrvalo zapracovat do herního pojetí. Na druhou stranu je stále znatelnější absence silnější týmové soudržnosti. Hráči se velice často během hry uchylují nejen k diskusi s rozhodčím, ale především k připomínkování svých vlastních výkonů. Snížená koncentrace pak samozřejmě oslabuje herní výkon, ale především napomáhá soupeři zbavit se respektu z Borku jako týmu. Pokud by si trenér Vajgel s tímto mentálním problémem svých hráčů poradil, má zřejmě velkou šanci povýšit výkon celého týmů o několik řádů.