FK Borek - Roudne B 0:0

Zlatý bod

Vivaldynu - 29.10.2007

Těžký úkol mají hráči Borku při každém dalším zápasu na vlastním hřišti. Ze čtyř letošních zápasů, vyválčil pouze dva body. Tentokrát se měli pokusit o prolomení této neutěšené bilance při střetnutí s lídrem soutěže a jedním z hlavních kandidátů na postup do vyšší třídy ? rezervou v kraji hrajícího Roudného.

Borečtí vědomi si síly soupeře začali od prvních minut se zdravým respektem. Zatažená obrana od půle hřiště a zahušťování prostoru před pokutovým územím. Hosté pro změnu od samého počátku diktovali tempo hry a svižnými kombinacemi po zemi dávali najevo, že si přijeli pro tři body. S bojovností, agresivním pojetím hry domácích a zejména zahuštěným prostorem před velkým vápnem si však příliš nevěděli rady a kromě několika rohů se nebyli schopni dostat do nebezpečnějšího zakončení. Borek hrál trpělivou obranu a do útoku se dostával pouze sporadicky. Za první půli se k zakončení dostal prakticky pouze třikrát. Štegbauerovu střelu z hranice velkého vápna zblokoval dobíhající obránce hostí, Slezákova střela z ostrého úhlu skončila pouze v boční síti a přímý kop Bejsty skončil těsně vedle tyče. Celkově první půle vyzněla spíše pro hosty, do kabin se však šlo za stavu nula nula. Druhá půle se nesla především v bojovném duchu. Bylo k vidění bezpočet důrazných osobních soubojů. Hra se vyrovnala, hosté už tolik nedominovali a borečtí se přeci jen častěji dostali ke své mezihře. Obě obrany však hrály prakticky bez chyb a stačili poměrně bezpečně eliminovat veškeré ofenzivní snahy ať na jedné či druhé straně. Přesto se každé z mužstev dostalo do zakončení. Na borecké straně to byl Vlček, který však svůj brejk z levé strany zakončil střelou vedle tyče. Na druhé straně se po centru do vápna o svou šanci popral hostující útočník, nebezpečí však svým včasným vyběhnutí eliminoval domácí gólman Kubíček, jenž míč vytěsnil na roh. Prvním z hlediska výsledku klíčovým momentem se stala asi čtvrt hodiny před koncem situace po zahrání trestného kopu domácích. Přetažený centr dobře vrátil před branku důrazně hlavičkující Valenta, míč na malém vápně doběhl domácí Vajgel a umístil jej za záda gólmana hostí. K překvapení domácích však rozhodčí branku neuznal pro údajné postavení mimo hru. A tak se pokračovalo za nerozhodného výsledku nula, nula. Veškeré další dramatické chvíle se pak odehrály v poslední pětiminutovce. Nejprve byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Turek. Domácí tak svoji bodovou šanci museli obhájit pouze v deseti. Hosté se chopili příležitosti a pokusili se o závěrečný tlak. Největší příležitost si vypracovali asi minutu před koncem. Hezký centr z pravé strany a důrazná hlavička z úrovně penalty. Pro svůj bravurní zákrok si domácí gólman Kubíček nemohl vybrat vypjatější okamžik. Míč robinsonádou chytil prakticky na brankové čáře. Konečný hvizd tak rozhodl o dělbě bodů. Domácí byli s výsledkem spokojeni, hosté odjížděli zklamaní. Nutno však říct, že remíza byla spravedlivá. Borek se začíná profilovat v tým, typický důraznou a fyzicky náročnou hrou. Přidá-li k tomu dostatečnou míru soustředěnosti je schopen konkurovat i těm nejsilnějším soupeřům třetí třídy. Fotbalovost a nápad jsou však stále oblasti kde je co zlepšovat. Nula obdržených branek po dvou zápasech s týmy z horní poloviny tabulky naznačuje zlepšení v defenzivní hře. Oproti Neplachovu však tentokrát obranná čtyřka ve složení Viktora ? Dvořák ? Valenta ? Turek neudělala jedinou chybu a za svůj důrazný a soustředěný výkon zaslouží absolutorium.