Úsilné-FK Borek 0:2 (0:0)

Neporazitelnost na hřištích soupeřů pokračuje !!!

Vivaldynu - 05.11.2007

Zdolat posledního podzimního soupeře a Borek může završit svoje excelentní vystoupení venku, kde letos ještě ani jednou neprohrál. Tentokrát na ně čekalo Úsilné, které právě svého extrémně malého hřiště dokáže vždy poměrně dobře využít.

Úvod první půle byl překvapující. Zatím co v minulých zápasech se obranná hra boreckých dala specifikovat samými superlativy tentokrát se dalo hodnotit pouze dvěma slovy: naprosto tragické. Nejistý výkon předváděla především středová stoperská dvojce Dvořák-Valenta. V minulých zápasech vyložené opory. Nutno však říct, že pocit rozladěnosti a malé míry nasazení byl patrný na všech hráčích. Jakoby stále zvažovali zda dnes vůbec hrát. Chybělo nasazení a důraz. V kontrastu s tím domácí do utkání vlétli tak jak se od nich očekávalo. Žádná světoborná kombinace, nákop dopředu, důrazný souboj o míč a zakončení. Borečtí prvních deset minut nevěděli kam skočit natož aby se dostali za půli. Největší šanci si domácí vytvořili po zahraní rohového kopu, kdy míč zamířil přímo do branky odkud je na hranici brankové čáry vyhlavičkovával dobře postavený Turek. Slabé momenty obranné řady hostů pak dovršil Valenta svojí malou domů v podobě vysokého nákopu z půle hřiště na vlastní branku. Naštěstí míč skončil těsně mimo boreckou svatyni. Aktivita domácích s dalšími minutami slábla až se hra zcela vyrovnala a Borek začal přeci jen šlapat. Přesto to z jeho strany nebylo na sto procent. Za první půli se dostal snad ke třem střelám na branku domácích, přičemž ani ta nejnebezpečnější z kopačky Urbánka nezamířila mezi tyče. Do šaten se tak šlo za stavu nula, nula. Začátek druhé půle přeci jen přinesl očekávanější obrázek hry. Boreckým přestávka pomohla a od prvních minut začali diktovat tempo hry. Domácí prakticky nepouštěli do zakončení a veškeré ofenzivní snahy svého soupeře odvraceli důraznými odkopy. Přesto, že Borečtí nevyvíjeli větší tlak, mírnou převahu měli, tu korunovali vstřelením úvodní branky. Do té chvíle poměrně nevýrazný K.Novák si našel míč po několika hlavičkových soubojích ve vápně soupeře a střelou přes hlavu ho umístil za záda bezbranného gólmana. Vstřelená branka vnesla na kopačky hostů potřebný klid, hráči začali stále častěji hezkými kombinacemi přehrávat soupeře a připravovat si další gólové šance. Nebezpečné byly zejména hlavičkové souboje po zahrávání dlouhých vhazovaných autů. Míč několikrát prošel napříč malým vápnem. Nejblíže ke vstřelení druhé branky pak byl Turek. Který se postavil k zahrávání trestného kopu z dobrých pět a dvaceti metrů. Hezkou střelu vytěsnil gólman domácích na tyč, míč se pak odrazil před prázdnou branku odkud jej domácí odkopli do bezpečí. A tak pojistku v podobě gólu na dva nula musel zařídit nečekaný žolík boreckého trenéra, do útoku nasazený rezervní gólman Korbel. Vše začalo u ofenzivně naladěného Dvořáka, který přešel přes půl hřiště, obešel tři hráče soupeře a vysunul do brejku nabíhajícího Korbela. Ten si míč ani neposunul a rovnou jej napálil z dvaceti metrů k tyči. Radost ze vstřeleného gólu nezhatila ani v pravdě kuriózní žlutá karta, kterou nečekaný střelec obdržel za opuštění hrací plochy při oslavě vstřelené branky. Domácí se po vstřelení druhé branky snažili ještě kontrovat a na několik minut vytvořili závar na půli soupeře, ale více než k několika rohům a přetaženým centrům končícím v zámezí se nedostali. Ke klidu boreckých pak přispěl i fakt, že domácí dohrávali v desíti, to když za faul na unikajícího Slezáka uviděl domácí kapitán červenou kartu. Borečtí se pak do konce utkání snažili hrát spíše na jistotu, přesto si stačili připravit ještě několik šancí. Po gólu volala zejména hlavička Bejsty po centru z pravé strany. Když pak v nastaveném čase za faul na Slezáka ve velkém vápně nařídil sudí pouze přímý kop za hranicí šestnáctky zůstal výsledek nezměněn. Borek dovršil svoji nevídanou sérii a v podzimní části nepoznal hořkost porážky na půdě svých soupeřů. Dnešní výkon byl výrazně kolísavý. Přesto je nutné celkový výraz týmu hodnotit pozitivně. Borečtí začínají být schopni už v průběhu hry odbourávat chyby kterých se dopouštějí což bylo patrné při srovnání obou poločasů. Na podzim je tak čeká už jen jeden úkol, zatím co jednu sérii udrželi tu druhou se budou snažit v posledním kole přerušit a poprvé letos stoprocentně bodovat na svém hřišti.