Lipí - FK Borek 2:1 (1:0)

Pán Bůh nám výhru opět nepřál

MaV - 12.04.2005

Třetí jarní zápas zavál naše fotbalisty do Lipí, po dvou porážkách už měla proti slabšímu soupeři přijít výhra, jenže vyšší moc opět zasáhla a tak i ze třetího zápasu odcházejí borečtí s prázdnou.

Zápas se hrál prakticky jen na jednu branku, vyjma dlouhých nakopávaných míčů na domácího kapitána na hrotu útoku měli míč na kopačkách hosté. Přišli i šance, Bejstovu ránu zastavila poprvé v zápase tyč a dorážka Slezáka byla příliš slabá. Chvíli na to si narazil s Kovářem míč Valenta, jenže ve výhodné pozici hledal ještě kapitána Šestaubera. Uhodilo tak na druhé straně, po dlouhém nákopu se k míči dostal domácí kapitán Babouček a ne příliš povedenou střelou podél vyběhnuvšího Kubíčka poslal Lipí do vedení. Obraz hry se příliš nezměnil i nadále se borečtí tlačili dopředu, ale koncovka se ne a ne vydařit i když přetížená obrana domácích odvracela nebezpečí jen vypětím všech sil. I přes výraznou herní převahu odcházeli do kabin s jednogólovým náskokem domácí.

Druhá půle byla kopií té první a dalo by se říci, že hosté svírali v útočných kleštích soupeře ještě pevněji, jenže v koncovce se ne a ne prosadit. Po individuální akci Šestauber tváří v tvář gólmanovi Lipí z deseti metrů branku přestřelil, potřetí nastřelil tyč z úhlu i Turek a bombu Herdy z přímého kopu vytáhl nad domácí brankář. Na toto se asi shůry nemohl dívat pán Bůh a hosty ztrestal. Na hranici vápna v souboji chyboval Valenta, domácí hráč se po kontaktu s ním skácel k zemi a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil Mášl a zvýšil na 2:0. Od té chvíle už domácí jen bránili jednobrankový náskok. To se jim příliš nedařilo, ale mizerná koncovka i při vyložených šancích držela šanci na úspěch. Dvacet minut před koncem se do vápna prodral Bejsta, brankář Lipí ho srazil a kopala se penalta i na druhé straně. Jan Kovář ji kopl precizně a snížil na rozdíl jediné branky. Do konce zápasu bylo ještě dost času, ale srovnat se hostům už nepodařilo i přes další šance. Průnik Slezáka se zakončením Kováře s Bejstou uhasili domácí až na brankové čáře a poslední šanci namířil Šestauber vedle tři tyče.

Hlavně díky neproměněným šancím, třem nastřeleným tyčkám a stoprocentnímu využití šancí domácími si budou naši muži muset počkat minimálně do soboty, kdy na svém hřišti přivítají od 17:00 hodin druhé Borovany.