FK Borek : SK Nemanice B 2:1 (30.03.2008)

Jarní tři body

Vivaldynu - 02.04.2008

První utkání jarní částí soutěže odehráli hráči Borku na půdě rivala z Nemanic. Byť papírově právě borečtí byli označeni za domácí tým. Jarní počasí připravilo pro oba týmy docela milé uvítání do soutěže a až na mírný vítr lákalo sluníčkem na fotbalový trávník.

Borečtí nastoupili v tradiční základní sestavě, což mohlo být pro trenéra Vajgela potěšující, mírnou kaňkou na kráse však byl fakt, že na lavici zůstali pouze rezervní gólman Kubíček a spíše pro ofenzívu ladění Urbánek. První půle začala ze strany Borku možná až příliš opatrně. Přeci jen, po poměrně kompaktní zimní přípravě, zaměřené na zlepšování fyzické kondice a zejména pak při přihlédnutí k faktu, že Borek se každým zápasem bude prát o teoretickou šanci k postupu, mohli zainteresovaní fanoušci očekávat mnohem pružnější nástup. Ze strany Nemanic, tedy týmu, který se na chvostu tabulky bude zaobírat zcela opačnými starostmi o záchranu soutěže, bylo k vidění spíše vyčkávání. Což obecně přineslo poměrně nezajímavou podívanou, bez šancí, mezihry a nepřesností. Tento obraz hry se více či méně prolínal celým prvním poločasem. Za zmínku stojí snad jen jedna momentka. Tu si připsali na svojí stranu Nemanice. Po zahrání trestného kopu z levé strany, poslali nákopem míč přímo na bránu. Míč doplachtil až do rukou připraveného boreckého gólmana Korbela, který však při výskoku ztratil rovnováhu a skončil i s míčem za brankovou čárou. Ke smůle domácích, jeden z blízko stojících nemanických hráčů se ve snaze znepříjemnit boreckým celou situaci postavil přímo před gólmana což bylo rozhodčím mírně řečeno překvapivě posouzeno jako bránění ve hře. Branka tak nebyla uznána. Na druhé straně se Borek k žádnému zajímavému momentu nedostal a celkový dojem z ofenzivní hry byl spíše rozpačitý. Do kabin se tak šlo po první pětačtyřiceti­minutovce za nerozhodného stavu 0:0. Druhý poločas začali borečtí svižněji. Aktivitou a pohybem bez míče, byť tento obrázek přeci jen stále zaostával za očekáváním, začali převyšovat soupeře. Z tohoto vývoje hry logicky vyplynuly i náznaky šancí, které nemaniční ubránili především za cenu rohových kopů. Po několika dalších vcelku pohledných rozehrávkách zejména do levého křídla přišla situace, po niž padla úvodní branka. Celou akci rozehrál dnes poměrně aktivní Vlček, potáhl míč po levé straně a hezkým centrem našel zprava zbíhajícího Slezáka, ten míč vrátil zpětnou přihrávkou na hrotu hrajícímu K.Novákovi a ten otevřel jarní účet, střelou pod břevno. Paradoxně po vstřelení branky, se hra boreckých rozsypala. Zatím co první půle byla možná bezzubá, po vstřelení úvodní branky, si hráči začali počínat spíše bezradně. Nemanice více než vlastní fotbalovostí, chybami soupeře se vymanili z mírného tlaku a sami začali ohrožovat branku boreckých. V té chvíli jakoby se zcela vymazala defenzíva středové řady. Nemanice však zvýšeným úsilím nedosáhli více než na několik rohových kopů a jednoho samostatného brejku z pravé strany, který nakonec nezužitkovali. Fotbalový bůh zřejmě přeci jen chce trochu zdramatizovat vývoj třetí třídy soutěže a tak po desítkách minut, kdy se borečtí trápili sami se sebou jim nechal sehrát další gólový moment. Naprosto z ničeho nic. Autové vhazování na půli hřiště, hezké přenesení míče od Bejsty na vlevo zbíhajícího Vlčka a gól na dva nula. Nemanické tato situace zlomila a Borek se dostal zpět do hry, začal si opět vytvářet jakés takés šance ? tou největší však nakonec byla pouze střela Štegbaueraa do tyče. Aby náhlých zvratů nebylo málo, z nijak závažně vypadajícího nákupu nemanických na velké vápno soupeře, došlo ke středu zbíhajícího nemanického Koláře s boreckým Korbelem, který rozhodčí posoudil jako pokutový kop. Ten nemaniční proměnili, snížili tak na rozdíl jednoho gólu a bramboračka, kterou oba týmy příchozím fanouškům připravili měla rázem dramatickou finální zápletku. Během zbylých deseti minut se však žádnému z týmu už nepodařilo vytvořit nakolik fatální chybu, aby se muselo měnit skóre, a tak Borek odvezl z Nemanic tři body. Nástup do sezóny se Borku výsledkově stoprocentně vydařil. V úvodním zápasem snad jen kromě počtu vstřelených branek soupeře nepředčil v jediné fotbalové činnosti a to je mrzuté.