Loko ČB : FK Borek 2:0 (0:0)

Konec postupovým ambicím

Vivaldynu - 07.04.2008

V pravém slova smyslu utkáním kola bylo střetnutí lídra III.třídy s jedním z pronásledovatelů v boji o postupovou příčku. Nicméně, zatím co pro Lokomotivu to byl jeden z mnoha bojů, které při své cestě za návratem do vyšší soutěže ještě bude muset absolvovat, pro Borek to byl zápas existenční. Dramatické chvíle zažil trenér hostí už při přípravě na zápas, to když se začal zcela vážně vznášet otazník nad nasazením jednoho z klíčových hráčů ofenzívy a kapitána boreckých Bejsty. Na utkání se však borečtí nakonec dostavili kompletní. A tak mohli nasadit to nejlepší co momentálně na Borku kope.

Oba týmy začaly od první půle důrazně, ale takticky, jako by si uvědomovaly vážnost situace. Domácí se nepouštěli do žádných odvážnějších kombinací a snažili se prosazovat jednoduchými nákopy. Borečtí pozorně bránili a když z nich po několika minutách opadla počáteční napjatost dostala se tolik očekávaná fotbalová lehkost. Jako by byl dávno zapomenut anti-fotbal z minulého týdne. Zásadní změnou, která vše rozhýbala byla souhra mezi obranou a středem zálohy. Oba střední záložníci dostávali rozehrávkou po zemi možnost režírovat hru a to se jim velice dařilo. Herní pohoda byla tentokrát patrná zejména na subtilním Vajgelovi. Šance přišly prakticky vzápětí a byly zcela stoprocentní. Nejprve jako z učebnice souhra z půle hřiště na jeden dotek, až do koncovky. Na středovém kruhu Vajgel vyslal do pravého křídla pas na zbíhajícího Slezáka, který zpětnou přihrávkou do středu hřiště našel na velkém vápně zcela osamoceného K. Nováka. Bohužel koncovka od hostujícího útočníka měla spíše ukvapený charakter, nákop z první skončil bezpečně nad brankou domácích. Od několik minut na to, opět spolupráce Vajgel ? Slezák. Tentokrát borecký středopolař vysunul nabíhajícího pravého záložníka přímo do brejku. V přímém souboji sám proti gólmanovi však Slezák selhal a poslal míč těsně vedle levé tyče. Do třetice všeho zlého přišla borecká hrozba z levé strany. Vlček zatáhnul míč a středně vysokým centrem našel nabíhajícího Bejstu, ten však z těžké pozice netrefil optimálně. Domácí na tyto výpady odpovídali pouze ziskem výhody rohových kopů, z nich však k přímému ohrožení branky nedocházelo. Přesto se paradoxně jako první dostali k otevření skóre. Za faul na úrovni půlící čáry nařídil sudí přímý kop. Borečtí nedůrazně pokryli nabíhající domácí hráče z nichž jeden se dostal k hlavičce z besprostřední vzdálenosti branky. Míč sice stačil hostující Korbel ještě vytěsnit před čáru, ale v následné schrumáži se domácím podařilo ho umístit do sítě hostí. První půle tak z hlediska výsledku vyzněla pro domácí. Od prvních minut druhé půle bylo zřejmé, jak jsou karty rozdány. Lokomotiva se snažila ubránit jednobrankový náskok, Borek dřel při své cestě za nadějí. Bohužel hosté přidali na houževnatosti, ale ubrali na fotbalovosti, což domácím bránění výrazně ulehčilo. V hlavičkových soubojích přeci jen kralovali, takže dlouhé nákopy, kterými se Borek snažil do šancí dostat byly neúčinné. Borečtí zatlačili soupeře na jeho půli, ale do vyložených šancí se až na jednu výjimku nedostali. Tou byla hezká individuální šance K.Nováka, který obešel několik hráčů domácích a střelou z velkého vápna poslal míč k tyči. Hezkým zákrokem se tentokrát prezentoval gólman domácích, který střelu vytěsnil na roh. S přibývajícími minutami byla hra Borku stále netrpělivější a stále méně nápaditá. Absence zkušeností ve vypjatém okamžiku zastavit míč a přesně rozehrát byla patrná. Do konce zápasu se tak Borek do šance nedostal. Při hře vabank přišel zákonitý trest. Domácí se dostali do brejku, který sice obrana hostí stačila napadnout, ale blokovaná střela přesto skončila za zády bezmocného Korbela. Domácí si tak připsali, a budeme-li to vnímat z pohledu výsledku, přesvědčivé vítězství 2:0. Borek se pro letošní sezónu rozloučil s ambicemi na postup. Zbylé zápasy tak mohou sloužit ke konsolidaci herního stylu a sbírání nových zkušeností. Zejména zápasy v Roudném nebo Stropnici budou jistě ještě velmi vypjaté. Předvedenou hrou v první půli borečtí ukázali, že fotbalový potenciál tu je více než dobrý. Otázkou však zůstává co to udělá s morálkou týmu, který každým rokem hraje o umístění, když už po druhém jarním kole zde žádný konkrétní cíl nebude. Nechme se překvapit