Sokol Kamenný Újezd : FK Borek 2:3 (2:0)

První vitezství Borku na hřišti Kamenného Újezda

Vivaldynu - 21.04.2008

Se značně pošramoceným sebevědomím a fotbalovou pověstí zajížděli hráči Borku k dalšímu mistrovskému utkání na půdu nevyzpytatelného soupeře z Kamenného Újezdu. Na tomto hřišti se Boreckým dlouhodobě příliš nedaří. K zápasu měl hostující trenér Vajgel pouze jedenáct jmen, a protože chyběla kompletní útočná řada musel na hrot již od začátku nastoupit gólman Korbel s předstoperem Valentou. Lavička zůstala osamocená.

Přesto, že hráči domácích nastoupili k zápasu bez rozcvičení prakticky ze šatny, hned od prvních minut byli aktivnější a vytvořili si mírný tlak. Borečtí se z počátku zmohli na trochu chaotické bránění z množstvím odkopů na aut, či roh. První ofenzivní snahy však změnu skóre nepřinesly, Borek se ubránil a vyrovnal hru. Přesto, že se hosté občas dostali do hezké kombinační souhry do konce první půle se jim prakticky nepodařilo ohrozit branku domácích. Chyběla finální přihrávka. Bezzubou koncovku předvedli borečtí i po slibně rozehraném útoku na jeden dotek. Ze středu hřiště na pravou stranu přenesený míč Slezák z první vrátil křížem na vlevo nabíhajícího Vlčka, ten si jej popotáhla a zpětnou přihrávkou na velkém vápně našel Vajgela. Utěšená střela trefila pouze obránce domácích. Ti si v útočných snahách počínali o poznání nebezpečněji a zejména útoky z pravé strany si říkaly o gólový zápis. Ten na sebe nedal čekat. A nebylo náhodou, že právě zprava. Agilní útočník domácích si u rohového praporku pohrál se třemi hráči soupeře, potáhl míč do velkého vápna, centrem našel spoluhráče, který hlavou umístil míč za bezbranného gólmana hostí Kubíčka. Celou ofenzívu domácích tvořili prakticky pouze dva hráči, ale i tak si s jejich bráněním borečtí nevěděli rady. A tak přišel druhý trest. Opět pravá strana, opět stejný útočník, s míčem prošel až do velkého vápna, kde byl faulován. Pokutový kop sám proměnil. Borecké trápení se tak začalo nepříjemně opakovat. Po prvním poločase byl stav stejný jako v minulém týdnu, v debaklu kola. Do druhé půle nastoupil Borek aktivněji. Přesto, že i nadále nepřicházely žádné šance, dařilo se mu výrazněji eliminovat útočné výlety domácích. Hra měla spád, chyběl však vzruch před brankami. Další bodovou ztrátu boreckých a propad průběžnou tabulkou se tak nakonec rozhodlo odvrátit trochu nesourodé a hlavně nečekané duo. Alternující útočník Korbel a pravý záložník Slezák. První moment: Slezák nahrávač, Korbel střelec. Slezáka po navedení míče do útočného pásma našel centrem do vápna zbíhajícího Korbela, který si míč zpracoval a s přehledem umístil za záda domácího gólmana. Druhý moment, o deset minut později: Korbel nahrávač, Slezák střelec. Po rozehrávce do středu hřiště Korbel posunul míč podél velkého vápna na pravou stranu, kde jej Slezák z první napálil na branku. Utěšená střela prošla podél tyče do sítě. A Borek byl opět ve hře! Štěstěna tentokrát borecké nešetřila a tak po další akci z pravé strany padla poslední, vítězná branka. Slezák potáhl míč a centrem se snažil opět najít zbíhajícího Korbela. Na poslední chvíli míč tečoval hlavou Valenta, na tuto změnu obránce reagoval unáhleným odkopem směrem k vlastní brance. Vyslaný oblouček byl nečekaným dárkem i pro domácího gólmana a tak míč doplachtil až do sítě. Domácí poté otevřeli hru a hosté mohli chodit do přečíslení. Většinu brejků však zastavil hvizd rozhodčího pro postavení mimo hru. K zakončení se hosté však přeci jen ještě dostali. V posledních minutách šel sám na gólmana Vajgel. Místo vstřelení uklidňující branky se však trochu nepochopitelně, ve stoprocentní gólové příležitosti, rozhodl dostat míč ze sportovního areálu Kamenného Újezdu. Krevník tlak na střídačce nervózního trenéra Vajgela však nakonec zklidnil hvizd rozhodčího, který ukončil dvoutýdenní čekání boreckých na body. Borek odehrál to na co měl a s trochou štěstí vyhrál. Víc k tomu asi nelze dodat.