Rudolfov B - FK Borek 4:1 (3:0)

Dobrý úvod jara zhatil tragický první poločas

MaV - 30.03.2005

V prvním mistrovském utkání jarní části, zajížděli naši muži na hřiště rudolfovské zálohy. Na podzim si Rudolfov z boreckého trávníku odvezl bod za remízu 1:1 také proto, že domácím nebyl v závěru zápasu uznán regulérní gól

Zápas se zprvu nevyvíjel špatně, po pětiminutovce oboustranného oťukávání se balón přestěhoval na kopačky hostů a vypadalo to, že si časem vytvoří i dobré střelecké příležitosti. Přišel však gól na druhé straně, po chybě na polovině hřiště dostal domácí útočník míč do brejku a tváří v tvář gólmanu Kubíčkovi nezaváhal. Nebyl to však jediný negativní moment v prvním poločase. Na dostřel se zanedlouho dostali domácí opět, prakticky po úplně stejné ztrátě míče se domácím povedl další brejk a ani podruhé se rudolfovský útočník nemýlil – 2:0. Trenér Novák se odhodlal ke střídání, ze hry stáhl Štegbauera na post předstopera poslal Valentu a kapitán Šestauber se posunul zpět do záložní řady. I nadále byli u míče častěji hosté, jenže těsně před koncem půle, po další ztrátě míče přišel další brejk, jenž musel Herda hasit „žlutým“ faulem. Bohužel to k odvrácení dalšího gólu nestačilo a po perfektně zahrané standardní situaci skončil míč potřetí v borecké síti.

Do druhého poločasu se hosté vrátili se zlepšenou hrou, jenže domácí si v pohodě hlídali tříbrankový náskok i když se hostům podařilo několikrát ohrozit střelami z hranice vápna, po hříchu však jen mimo tři domácí tyče. Deset minut před koncem se podařilo po kombinaci s centrujícím Vlčkem skórovat z malého vápna Vackovi – 3:1. Před koncem se hosté ještě snažili zápas zdramatizovat, ale za zbytečné řeči byl vyloučen Turek a v samém závěru dokázali přesilovku rudolfovští potrestat čtvrtým gólem z dalšího brejku.

První jarní utkání se nepovedlo ani tak herně jako výsledkově, po hrubých chybách v prvních pětačtyřiceti minutách a tříbrankovém manku se zápas vlastně už jen dohrával.