FK Borek : Nové Hodějovice 1:2 (0:1)

Domácí prokletí pokračuje ...

Vivaldynu - 28.04.2008

Po bodově zdařilém zápase na půdě Kamenného Újezdu se hráči Borku pokusili navázat na stejnou notu i doma proti papírově slabšímu týmu z Nových Hodějovic. Avšak již v předzápasové přípravě musel trenér domácích řešit nečekaný problém ? a to ztrátu jednoho z hlavních členů úzkého kádru Borku ? kvůli zranění nemohl nastoupit Pavel Vajgel, střed hřiště mělo ovládnout nově složené duo Štegbauer ? Vlček. Alespoň malou náplastí na, dnes již prakticky chronické problémy se sestavou, byl návrat jediného plnokrevného útočníka K.Nováka.

První půli začal Borek velice svižně. Jakoby byly opravdu pryč chmurné dojmy z nezdařeného začátku jara. Hráči hýřili aktivitou a podrobili soupeře prvotnímu tlaku. Bohužel slabinou se ukazuje koncovka, po hezkých kombinacích nepřicházely finálky a tak po slabé čtvrthodině začali i hosté se smělejšími ofenzivními pokusy. Drtivá většina hry se odvíjela na polovině hostů, takže ti se snažili kontrovat rychlými brejky. Nutno dodat, že na obou stranách záložních řad, včetně útoku k tomu měli vhodné typy hráčů. Borku hra do plných nesedí, a tak do konce první půle zahrozil prakticky pouze dvakrát. V obou případech byl hlavním aktérem v útoku alternující předstoper Valenta. První situace nastala po hezké mezihře z levé strany, kde míč potáhl Korbel ? rovněž nouzová alternatíva pro druhého gólmana domácích ? a přhrávkou podél velkého vápna našel nabíhajícího Valentu. Ten si míč zpracoval a technickou střelou se pokusil překvapit gólmana hostí, poměrně daleko vysunutého od branky. Bohužel míč se odrazil od břevna zpět do hry. O několik minut později přišla přihrávka z pravé strany. Míč nejprve posunul Vlček, nacentroval na Slezáka, který jej hlavou z první poslal do velkého vápna. Trocha nedorozumění mezi nabíhajícími hrotovými hráči domácích Valentou s Novákem usnadnila gólmanu hostí celou situaci zažehnat. Nutno dodat, že oba útočníci svedli boj o míč na hranici malého vápna nikým neatakování. Boreckou tradici domácích zápasů nepokazily ani Nové Hodějovice. V poslední minutě první půle otevřeli skóre na jedna nula. Prvopočátkem byl vyhraný míč na vlastní půli a rychlý přechod do útoku. Borecká obrana si na pravé straně neporadila s aktivním útočníkem, kterému umožnila odcentrovat. Nedůrazný nákop borečtí v klidu odhlavičkovali, avšak po okamžité ztrátě na středu hřiště přišel zpětný nákop za obranu, kam si zběhl jeden z hostujících útočníků a na dvakrát překonal osamoceného Kubíčka. Aby toho nebylo málo, do konce půle musel trenér Vajgel sáhnout k jednomu vynucenému střídání. To když se zranil na středu zálohy Vlček. Do útoku nastoupil Babka, Valenta se stáhnul na předstopera a Dvořák se posunul do středu zálohy. Druhou půli začali borečtí s mírně pozměněnou sestavou. Nutné oživení hry mělo přinést prohození Slezáka, hrajícího na pravé záloze se Štegbauerem. Pokud první půle herně patřila spíše domácím, pak druhých pětačtyřicet minut naprosto dominovali. Výrazně se projevil rozdíl ve stavu fyzické kondice. Je možné, že si hosté uvědomovali možnost zisku tří bodů na hřiště soupeře a to jim svazovalo ruce, ale faktem je, že se prakticky nedostali za půlící čáru a trochu ukvapenými odkopy se zbytečně zbavovali možnosti, alespoň na chvíli ulehčit přetížené obraně. Borek se nutil do hry po stranách, avšak kloudné vytvoření šance nepřicházelo. V polovině druhé půle tak přišel trochu symbolický trest. Při snaze vrátit nákopem z první míč po odkopu hostí zpět na půli soupeře nahrál stoper a kapitán domácích Bejsta přímo na nohu pozičně hrajícího útočníka hostí, který se tak dostal do samostatného brejku. Nutno říct, že si počínal více než zkušeně a vybíhajícímu Kubíčkovi nedal prakticky žádnou šanci. Míč poslal kolem něj k tyči. Bylo dva nula. Borek stáhnul obranu pouze na tři hráče a Bejsta se posunul na hrot útoku. Ačkoliv se borečtí i nadále snažili, dřeli a bojovali, zázrak z minulého týdne se nekonal. Borecká ofenzíva trpí nedostatkem nápadů a schopností improvizovat na hranici šestnáctky. Do konce zápasu bylo k vidění nesčetné množství nákopů do vápna a hlavičkových soubojů. Bohužel drtivá většina z nich neskončila ani závarem před brankou. Když se pak neujala ani krásná střela Štegbauera ? potáhl si míč z pravé strany do šestnácky, avšak po suchém nápřahu míč proletěl kolem bezmocného gólmana pouze do břevna, odkud se odrazil těsně před brankovou čáru. Borečtí si nakonec připsali alespoň čestný úspěch. Zasloužil se o něj v první půli se zastřelující Valenta. Po útoku z levé strany přišel centr, na který se borecký dlouhán počkal u zadní tyče. Víc však borečtí nezvládli a tak si připsali další stoprocentní bodovou ztrátu na vlastním hřišti. Borku jarní část evidentně nesedla. Mentální síla týmu zdá se je v troskách. Hořkým pozitivem může být pouze fakt, že Borečtí v tomto stavu nemusí bojovat o udržení v soutěži a jen trpělivě čekat na konec sezóny.