Horní Stropnice : FK Borek 1:0 (1:0)

Trápení pokračuje

Vivaldynu - 05.05.2008

S cílem maximálně znepříjemnit hru soupeři a zisk očekávaných tří bodů zajížděli hráči Borku do Horní Stropnice.

Klub pověstný poněkud svérázným stylem řízení utkání není příjemným soupeřem pro žádný z týmů jihočeského kraje. Pro Borek to navíc v aktuální formě a sestavě byla zkouška psychické odolnosti. K týmu se z důvodů množících se absencí přidali dva hráči dorostenců, takže tentokrát si na lavičce trenér Vajgel nemusel připadat tak osamocen. Přesto do první půle i tohoto poločasu byli nominování oba aktuální gólmani – Kubíček do brány, Korbel na levou stranu zálohy. Krásné počasí a terén jako by hráče naladil na sportovní notu a hned v prvních minutách byly k vidění zajímavé situace před oběma brankami. K té první se nečekaně dostali hosté. Souhra na pravé straně a hezký centr Štegbauera do velkého vápna. Bohužel teč dobíhajícího K.Nováka před gólmanem domácích skončila těsně vedle tyče. O pár minut později si útočník hostů mohl náladu zlepšit. Tentokrát po rozehrávce z levé strany, míč dostal na hranici velkého vápna, zcela osamocen, zaváháním při zpracování však celou akci zpomalil a o míč nakonec přišel. Domácí kontrovali několika střelami ze střední vzdálenosti. Po jedné z nich pak přišel rohový kop – v té chvíli nikdo netušil, že se jedná o rozhodující moment celého utkání. Po jeho zahrání nastal závar před brankou hostí, několikeré odrazy od těl hráčů nasměrovaly míč na branku, kde se jej pohotovým zákrokem pokusil chytit Kubíček, bohužel se mu to podařilo až těsně za lajnou. Domácí tak po necelých deseti minutách otevřeli skóre. Vstřelená branka je povzbudila a začali se tlačit více do předu. Hýřili pohybem a důrazem v osobních soubojích. Další větší gólovou příležitost si však do konce první půle již nevytvořili. Borek se soustředil na defenzívu a útočné snahy omezoval jen na drobné výpady po stranách. Žádný z nich však k přímému ohrožení branky domácích nevedl, a tak první půle skončila jedna nula. Do druhého poločasu borečtí doslova vlétli. Hned po rozehrávce se do brejku z levé strany dostal Korbel, centrovaný míč stropnický gólman pouze vyrazil na hranici velkého vápna, kde si jej našel zprava zbíhající Štegbauer. Placirou k tyči však poloodkrytou branku minul. Chvíli na to se ten samý hráč dostal do další gólové příležitosti. Tentokrát jej do samostatného brejku z pravé strany vyslal dlouhý nákop z vlastní obrany. Záložník hostí si míč krátce zpracoval a z hranice šestnáctky vyslal jedovatou střelu, bohužel těsně nad branku domácích. Do třetí stoprocentní šance se dostal Urbánek. Opět závar před domácí brankou po centru z kraje, opět nedůrazné vyražení stropnickým gólmanem, opět dorážka do tentokrát zcela odkryté branky domácích. Nutno dodat, že to bylo z ostrého úhlu, míč jen těsně přelétl nad břevnem. Stropničtí si začali být vědomi výrazné převahy fyzických sil soupeře a tak se soustředit pouze na jednoduché odkopy z vlastní půle. Branku soupeře se snažili ohrožovat spíše po brejkových situacích, které však většinou skončily zblokovanou střelou ze střední vzdálenosti a rohovým kopem. To jim však při aktuálním skóre zcela vyhovovalo. Borek se s postupujícím časem stále více nutil do útoku. K oživení mělo přispět i dvojí střídání, místo hrotových K.Nováka s Urbánkem nastoupily dorostenecké posily. Pohyb bez míče se v útoku sice zvýšil, ale mladíkům bez zkušeností s dospělým fotbalem přeci jen trochu chyběl větší klid při zakončení, což se projevilo zejména při brejku dva na jednoho, který skončil nepřesnou přihrávkou do středu hřiště. Poslední minuty odehráli borečtí na tři útočníky. Na hrot se, tak jako v posledních utkáních vždy, vysunul hostující Bejsta. Bohužel Borecké snahy o nátlakovou hru jsou stále velmi rozpačité. Velká mezera, zející mezi útočnou a záložní řadou prakticky nedává větší šanci na kloudné zakončení, navíc palčivým problémem je konstruktivní rozehrávka po zemi. Dlouhé nákopy z obrany na osamocené útočníky byly pro obranu domácích poměrně snadným soustem. Byť nervozita a zejména obava z možné ztráty nadějného vedení domácích byla patrná jak na lavičce tak i v publiku, jednobrankový náskok se podařilo i za cenu poněkud benevolentnějšího výkonu rozhodčího ubránit. Pro posledních patnáct minut sudí zrušil pravidlo o úmyslném zakopnutí míče po přerušení hry, což bylo pro bránící tým velice výhodné. Borek si připsal další stoprocentní ztrátu a s celkovým ziskem šesti bodů se v jarní tabulce pomalu propadá na samotné dno.