FK Borek-Pedagog 3:1 (0:1)

Domací vítezství po dlouhé době

Vivaldynu - 12.05.2008

Po nezdaru na půdě nepříjemné Horní Stropnice čekal borecké fotbalisty další nevyzpytatelný soupeř. Na domácí půdě přivítali tým Pedagogu, typický velice kolísavými výkony a občas poněkud provokativním chování. K dispozici byl kompletní kádr doplněný o tři dorostence Lukáše Kojana, Pavela Kantora a Romana Diviše .

Od prvních minut se Borek tlačil do útoku, ale dlouhodobý problém s finální přihrávkou a obecně koncovkou byl patrný i tentokrát. Prakticky celých pět a čtyřicet minut bylo k vidění stereotypní dobývání branky hostů. Snaha o kombinační hru ztroskotávala na třetí maximálně čtvrté přihrávce, Pedagog hasil útočné snahy domácích dlouhými odkopy na půli domácích, kde si míč obranná řada zpracovala a opět dopředu. Chyběl nápad, větší náboj. Přesto, šance ke skórování přišla a byla více než stoprocentní. Do role ?paliče? se tentokrát nominoval hrotový útočník K. Novák. Po krásném pasu ze záložní řady se dostal do bezprostřední blízkosti branky hostí, ale místo zakončení se srazil s vyběhnuvším gólmanem. K slibné příležitosti se pak mohl probít i domácí kapitán Bejsta, v rozhodujícím okamžiku však byl ze zadu stažen domácím obránce. Byť to bylo v pokutovém území nenásledoval žádný trest. Hosté z počátku působili značně odevzdaně, ale s postupem času si zejména na ofenzivní nemohoucnosti soupeře zvyšovali sebevědomí a v nastalém obrázku hry se bezpečně zabydleli. Svoji ofenzívu omezili pouze na občasné brejkové výpady. Kdyby skončila první půle nula nula, byla byl by to pro Borek nezdar. Místo nezdaru však přišla doslova katastrofa. Před koncem první půle totiž jeden z brejků hostům vyšel. Do šaten tak šli nejen s čistým kontem, ale navíc s jednobrankovým náskokem. Druhá půle připravila zajímavý zvrat již v kabině domácích. Do další pětačtyřiceti­minutovky již totiž nenastoupil gólman Kubíček, kterého tak musel zastoupit Korbel, v té chvíli v pozici alternujícího levého záložníka. Jedenáctku domácích musela doplnit první ze tří dorosteneckých posil Pavel Kantor. Hra se tím však nikterak výrazně nezměnila. Borečtí v zoufalé snaze vyrovnat postupně oživili ofenzívu o další dorostenecké posily Lukaše Kojana. Nakonec vsadili vše na jednu kartu. V zadu stáhli obranu pouze na tři muže, Dvořák se vysunul do předu. Tah domácímu trenérovi Vajgelovi tentokrát oproti minulým zápasům přeci jen vyšel. Souhra mezi Dvořákem a L.Kojanem přinesla prakticky po několika minutách kýžené ovoce. Nahrávka ze středu hřiště na nabíhajícího útočníka, nutno říct, že v dané situaci si L.Kojan počínal velice zkušeně, zpracování, klička obránci a střela k tyči. Vyrovnáno jedna jedna! Soupeře tento moment poněkud rozhodil a Borku se toho podařilo využít. Po jednom z faulů na hranici šestnáctky se domácí hráči pokusili zahrát dlouho nacvičovaný signál. Místo přímě střely na branku přišla přihrávka po zemi podél zdi a zakončení zbíhajícího Vlčka. Dva jedna a měl být klid! Bohužel Borek se hledá nejenom herně, ale i psychický. Místo požadované úlevy ze zdárného zvratu nepříznivého vývoje utkání přišly herní rozpaky a fatální chyby. Soupeř se během několika minut dostal do dvou stoprocentní příležitostí. V té první sehrál důležitou úlohu zachránce Korbel, který zneškodnil samostatný brejk hostujícího útočníka. Druhá situace přišla po zahrání rohového kopu. Skrumáž na malém vápně hasil domácí Dvořák na cenu nedovoleného zákroku, rozhodčí však byl v té chvíli velice benevolentní a hru nechal pokračovat. Do konce utkání už k dalším výpadů hosté neměli sil a tak Borek nejen, že ubránil hubené vedení, navíc, po již jednou osvědčené spolupráci Dvořák ? Kantor, padla třetí, uklidňující branka. Borečtí si připsali další tři body a na jaře jich posbírali již devět. V dnešním utkání svého soupeře přehráli a v podstatě zaslouženě vyhráli. Bude-li se tak výsledek a předvedený výkon hodnotit pouze z omezeného úhlu pohledu aktuální situace v soutěži, je to pro domácí jisto jistě důvod ke spokojenosti. Komplexnější úhel pohledu ? zahrnující předsezónní ambice, včetně cílů stanovených v průběhu zimní přípravy ? žádné důvody ke spokojenosti nenabízí.