FK Borek : SK Rudolfov B (0:0) 0:3

Už aby byl konec sezóny ...

Vivaldynu - 18.05.2008

Při své cestě za toužebně očekávaným koncem soutěže si hráči Borku budou muset ještě poradit s několika nepříjemnými soupeři. Ten první je čekal na jejich hřišti a přijel z nedalekého Rudolfova. Domácí zřejmě již na stálo po zbytek sezony zabudovali do sestavy hráče dorostenců a tak od prvních minut nastoupili Lukáš Kojan a Pavel Kantor na hrotu útoku.

Mokrý terén sice působil zrádně, ale na druhou stranu nabízel rychlou hru po zemi. První minuty ukázaly, že žádné z mužstev není v extrémní nevýhodě, hrál se svižný rychlý, vyrovnaný fotbal navíc z obou stran vedený velice korektně. Šance se rodily velice komplikovaně, defenzivní hra dominovala před tou kombinační. A tak do konce první půle se dalo napočítat na prstech jedné ruky kolik zákroky se musel brankař ať už domácích, či hostů ukázat. Na straně boreckých byl aktivním střelec minulého kola Lukáš Kantor. V první situaci se ocitl sám před gólmanem hostí, míč měl však na dlouhou nohu, při druhé velice nebezpečné příležitosti na hranici malého vápna se po odrazu míče dostal opět k dorážce, ale v protipohybu na kluzkém terénu nebyl schopen důrazněji zakončit. Nadějnou šanci po souhře mezi Bejstou a Vlčkem zastavil pro domnělý ofside rozhodčí. V borecké bráně opět hasil Korbel. Hosté se dostali do brejku, který po kličce ve velkém vápně skončil střelou na branku, gólman domácích však reflexivně vyrazil nad. Možná klíčová z hlediska pozdějšího vývoje se tak stala třicátá pátá minuta, kdy pro zranění musel odstoupit z pozice stopera Dvořák, Bejsta se stáhnul do zadu, doprostřed hřiště nastoupil Roman Diviš. Konec první půle se jinak nesl ve velice poklidném duchu. Druhá půle začala opět velice opatrně. Byť byla na obou stranách patrná snaha o mezihru, nevedl ani tento vývoj k tvorbě větších gólových příležitostí. Šokem pro domácí tak byla šedesátá šestá minuta. Po nevýrazném průniku jednoho z hostujících hráčů byl nařízen přímý kop z dvaceti metrů. Bohužel kluzký terén zřejmě tentokrát sehrál své. Míč byl po střele tečován ve zdi, po odrazu o zem nabral rychlost a zapadl za marně se natahujícího Korbela k tyči. Jedna nula. Borek ve snaze oživit ofenzivu přeskupil řady, do středu se ke Štegbauerovi posunul Slezák. Než se však borečtí stačili nadechnout k náporu, přišla individuální chyba při rozehrávce na středu hřiště a dlouhý nákop na unikajícího útočníka hostí. Za záchranou brzdu zatáhl v pokutovém území dobíhající Bejsta. Zákrok byl posouzen jako nedovolený a nařízená penalta. Dva nula pro hosty. Černé momenty však měly být tři, což v té chvíli ještě borečtí nevěděli. Patnáct minut od vstřelení úvodní branky si totiž hosté vychutnali třetí gól. Vše odstartovala nepřesnost ve středu hřiště, opět dlouhý míč na volně nabíhajícího hrotového útočníka hostí a s přehledem proměněný brejk. Ke cti boreckým ať slouží snaha o konstruktivní dohrání zápasu. Po hezké mezihře mezi Vlčkem a Slezákem, se druhý jmenovaný v samotném závěru dostal do gólové šance. Nevýraznou střelou však jako by podtrhl borecké tápání. Hosté si z Borku odvezli tři body, za každý bod zaplatili domácím jednou brankou. Aktuální průběh sezóny je skvělou psychickou průpravou a cvičení současného kádru. Kdo ze současných hráčů Borku v klubu zůstane a nastoupí i do letní přípravy další sezóny, může se zřejmě směle prohlásit za opravdového fotbalového nadšence.