Chrášťany : FK Borek 3:0 (2:0)

Bez komentáře

Vivaldynu - 23.05.2008

Dlouhý výlet při cestě k dalšímu mistrovskému zápasu si udělali hráči Borku, čekaly je Chrášťany. Pro tentokrát trenér hostů Vajgel nemohl počítat s Vlčkem, Dvořákem a absentoval i Urbánek, tak na lavici náhradníku zůstal pro případ nouze R.Novák starší.

Rozpačitost a nezřetelná motivace proč sezonu dohrávat, jako by se z minulého týdne přenesla do úvodních minut prvního poločasu. Borečtí po losu vyhráli míč, třikrát se jej po výkopu dotkli a dostali na jedna nula! Celou proceduru si tak po necelé jedné minutě mohli zopakovat. Rozehrávka dozadu a důrazný odkop na půli soupeře. Ten si míč přebral nakopl zpět na borecké obránce, prohraný hlavičkový souboj, rozehra do křídla na nabíhajícího útočníka domácích a po krátkém brejku dva nula. Borečtí byli po třech minutách mírně řečeno v rozkladu. Vzájemnými výtkami si pak hráči krátili zbytek první půle, zatím co domácí se ze zdárného začátku snažili i nadále vytěžit maximum. Všechny akce jako by šly přes kopírák. Dlouhý nákop na pravé křídlo, zatažený míč do velkého vápna a centr do středu hřiště proti noze. Koncovku však chrášťanští pojali velice svérázně. Jako by marnému soupeři ještě chtěli dát šanci, tématem bylo jak míč co nejefektněji zahrát do autu. Při svém ofenzivním počínání se s ním totiž třikrát dostali na hranici malého vápna, navíc nikým neatakování před zcela prázdnou branku. Jednou míč kopli vedle, dvakrát s ním přestřelili nejen branku, ale i oplocení za ní. Borku to nikterak nepomáhalo, ač se z úvodních herních rozpaků trochu otřepal, i nadále nabízel pouze fotbalovou marnost. Za celou první půli prakticky nevystřelil na bránu domácích. Přesto se zápas mohl poměrně hezky zdramatizovat. Napříč všem 100 a více procentním šancím domácích byl v poslední minutě první půle výsledek nezměněn a to dva nula. Cesta do šaten mohla domácím zhořknout po hezké kombinaci ve středu hřiště mezi hostujícím Slezákem a Kubíčkem. Slezákovu výzvu k narážečce Kubíček proměnil v excelentní nahrávku do stoprocentní šance, v koncovce trápící se středopolař hostí však z úrovně penalty minul branku i s, v té chvíli poněkud strnulým, gólmanem. Zázrak se tak nekonal a Borek mohl jít zpytovat svědomí. Druhá půle pokračovala poněkud nesouladným fotbalem na obou stranách. Domácím dvougólové vedení stačilo, navíc v teplém počasí rychle docházely síly. Šancí se tak už mnoho nerodilo, obrany nedotahovaly záložní řadu a ta zase ne tu útočnou. Borečtí poněkud omezili vzájemné osobní půtky a snažili se o kontaktní gól. Ofenziva je však momentálně na velice slabé úrovni a tak žádné závary ani gólové šance nepřicházely. Po dvaceti minutách přišlo rozhodnutí v podobě třetího gólu domácích. Nevýrazná situace – nákop do vápna, několikeré odrazy od těl hráčů a střela na bránu z bezprostřední blízkosti. Přesto, že domácí třetí branky opět trochu naladila už nebyli schopni žádnou z nadějně vypadajících příležitostí dotáhnout až do finální koncovky. Borek zahrozil třikrát až v samotném závěru. Nejprve hezká střela Kubíčka, která poněkud vyplašila nevytíženého gólmana domácích. Pak se ke své další příležitosti dostal Slezák. Brejk přes půl hřiště mu však zjevně odebral síly, které v koncovce chyběly. Střele z velkého vápna, která následovala chyběl potřebný důraz a směr. Poslední tečku nejen boreckého snažení, ale i celého utkání obstarala hezká kombinace hostujících mladíků Lukáše Kantora a Pavla Kojana. Po hezké výměně míče na jeden dotek přišla ostrá střela, která však skončila pouze na tyči. Letošní sezóna bude pro Borek zřejmě historická – v počtu obdržených branek dosáhne současný tým rekordního čísla.