FK Borek -Neplachov 2:2 (1:2)

Zlepšený výkon přinesl bod

Vivaldynu - 01.06.2008

Tentokrát bez dorosteneckých posil a za velikého dusna nastoupili hráči Borku ke svému mistrovskému utkání proti soupeři ze středu tabulky, Neplachovu.

Od prvních minut jako by se Borek snažil napravit pošramocenou reputaci. V kontextu s dosavadním vývojem jarní části soutěže, se prezentoval evidentně zlepšeným výkonem. Navíc na hráčích byla patrná soustředěnost pouze na hru a ne na osobní potyčky. Prakticky celou první půli měl herně navrch a diktoval tempo hry. I přes tento posuv nebyla hra nijak dramatická a šance si žádné z mužstev prakticky nevytvářelo. Chvilkou v pravdě hořkou pak byla pro domácí 30minuta, kdy soupeř, do té doby soustředící se pouze na obranou, otevřel gólový účet zápasu. Po zaváhání obranné řady domácích na půlící čáre se jeden z hostujících útočníků dostal do samostatného brejku. Za záchrannou brzdu zatáhnul domácí stoper Dvořák a čistým zákrokem soupeři míč v pokutovém území odebral. Rozhodčí však trochu ukvapeně odpískal pokutový kop. Bohužel rozhodnutí již nešlo vzít zpět a tak se hosté dostali k šanci, kterou 100% zužitkovali. Borecké to však paradoxně nikterak neochromilo. Ihned po rozehrávce Bejsta kolmou přihrávkou našel na vápně Slezáka, který míč naservíroval zbíhajícímu si Vlčkovi na střelu proti noze. Borecký střelec jara se ukázal krásnou střelou ? míč se otřel o břevno a zapadl za bezmocného neplachovského gólmana. Bylo vyrovnáno a začalo se prakticky od nuly. Bohužel borecké trápení bude mít zřejmě konec až po posledním letošním zápasu. Těsně před koncem první půle přišla opět ojedinělá akce soupeře. Po centru z levé strany se míč na kluzkém terénu domácímu brankaři Korbelovi vysmekl a po několika nepřesnostech doputoval k volně stojícímu hráči hostí, který jej dokopl do v té chvíli odkryté branky. Do druhé půle tak šli hosté s jednobrankovým vedením. Borečtí svůj způsob hry příliš nezměnili, snaha o vstřelení vyrovnávající branky je však s postupujícím časem stále více svazovala, což bylo patrné na zvyšujícím se počtu nepřesných přihrávek. Opět byla poměrně velkým problémem finální přihrávka a když už přišla, tak nepřesné zakončení. Vše navíc zkomplikovalo vynucené střídání, když musel odejít pro zranění Valenta a nastoupit R.Novák starší. Borek se však tentokrát opravdu bil a odměnou se mu nakonec přeci jen vyrovnávací branka stala. Na starost si jí vzal naturalizovaný obránce, původní profesí útočník Dvořák. Po rozehrání rohového kopu si naběhl na letící míč a hlavičkou z úrovně malého vápna skóroval. Soupeře vyrovnávací branka fyzicky zlomila a Borku se otevřel prostor pro větší kombinaci v poli. Bohužel zbylé minuty již domácí nebyli schopni využít k dalšímu vstřelení branky. Šok tak mohl přijít v poslední minutě, kdy se po nákopu z půle hřiště jeden ze zapomenutých útočníků hostí dostal zcela osamocen před Korbela. Ani na dvakrát se mu nepodařilo dostat míč za záda domácího gólmana. Nutno říct, že ten se zejména při druhém zákroku vyznamenal bravurním robinsonádou. Borek si do své chudé jarní sbírky připsal další bod, avšak že by představoval nějakou větší psychickou vzpruhu před těžkým zápasem v Roudném se asi říct nedá.