FK Borek-Úsilné 1:2 (0:1)

Vivaldynu - 16.06.2008

Rozladěnost z minulého kola chtěli hráči Borku zmírnit v posledním mistrovském utkání letošní sezóny, hraném na domácím hřišti. Soupeřem bylo přijatelné Úsilné, které si v posledních kolech muselo zachraňovat ?kůži? před sestupem, byť ten byl spíše hrozbou teoretickou.

Do zápasu nastoupili domácí s plným kádrem, kromě dlouhodobě zraněných hráčů prakticky nikdo nechyběl a tak trenér Vajgel mohl nasadit to nejlepší co momentálně na Borku je. Od úvodních minut byl Borek lepší týmem. Snažil se o kombinační hru po zemi a prakticky celý první poločas diktoval tempo hry. Bohužel ze zdárného průběhu nebyl schopen nic vytěžit. Chyběla větší rychlost, možná důraz. Ale hlavně nějaká zdařilá, překvapivá finálka. A tak ani tentokrát domácí neušli letos tak typickému trestu. Přesto, že se hosté za půlící čáru dostávali jenom sporadicky, ve třicáté minutě otevřeli skóre po zahrání pokutového kopu. Penalta byla trochu přísná, při hlavičkovém souboji tělo na tělo posoudil rozhodčí hru ramenem, domácího obránce Viktory, jako nedovolenou. Do konce úvodní půle se skóre nezměnilo. Druhá půle začala v duchu prvních pět a čtyřiceti minut. Drobný rozdíl tu však byl. Tlak, který domácí vyvíjeli na hráče Úsilného byl místy v pravdě drtivý. Domácí rozehrávka z obrany do zálohy začínala hluboko za půlícím kruhem na straně hostí, ti se zmohli pouze na zoufalé odkopy. Borek však na jaře nejen defenzivně, ale především ofenzivně trpí. Z naprosto jednoznačného průběhu hry nebyl schopen ohrozit branku soupeře a ten odpověděl opět dosti šokujícím způsobem. Dlouhý nákop na osamoceného avšak v té chvíli bezpečně pokrytého hrotového útočníka. Ten si s domácími obránci až příliš lehce poradil a zvýšil na dva nula. Ke cti boreckých nechť slouží, že to třicet minut před koncem zápasu nezabalili. I nadále trpělivě, ale naprosto marně dobývali hostující branku. Světlý okamžik v podobě branky na dva jedna však přeci jen přišel. Realizaci si připsali střídající Kubíček, který se představil krásným centrem do vápna a hlavičkující Valenta. Hezká akce však zůstala ojedinělým výkřikem v ohňostroji ofenzivní marnosti domácích. Do konce zápasu se jim nejen že nepodařilo vyrovnat, navíc v samotném závěru mohli ještě inkasovat. Po nepřesné rozehrávce se do samostatného brejku dostal jeden z hostujících záložníků, při kličce ve velkém vápně však přepadl přes vybíhajícího Korbela. K údivu všech tentokrát píšťalka sudího zůstala němá. Borek musí přežít už jen vypjaté utkání s rezervou Ševětína. Pak se zřejmě bude muset vrhnout do ne zrovna příjemných úvah o budoucí sezóně, kádru a snad i samotné existenci týmu mužů.