FK Borek - Pištín 2:2

Domácí klopýtnutí hned v prvním kole

Vivaldynu - 19.08.2008

První zápas mužů v nové sezóně nedopadl pro borecké moc dobře. Ještě ve 40. minutě svítil na ukazateli skóre stav 2:0. Neškodní hosté vytěžili z minima maximum a ukázali co je to produktivita domácím hráčům, když skórovali vždy na konci obou poločasů. Achillova pata mizerného proměňování šancí z minulé sezóny, se projevila naplno. Remíza je pro domácí opravdovou ztrátou, více k zápasu si budete moci přečíst na začátku týdne…

Borecký tým mužů nastoupil ke svému prvnímu mistrovskému utkání na domácí půdě proti staronovému soupeři z Pištína nejen v pozměněné sestavě a s novým trenérem, ale především se zcela rozličnými cíly. Po nevydařeném jaru, jak již většina příznivců boreckého fotbalu asi zaznamenala, došlo k významným personálním změnám v týmu. Nejprve odchod ohlásil kapitán Bejsta (hostování v Mokrém), poté se s týmem rozloučili Urbánek (Hrdějovice), Vajgel ml. spolu s trenérem, Vajglem st. (Malše-Roudné) a před začátkem sezony se pak ještě přidal Štegbauer (prozatímní ukončení kariéry). Byť se za výše uvedené podařilo najít alespoň dílčí náhradu ? přišli Müller (Hluboká), Jordán (Hrdějovice), Petr (SKP) a V.Radouch ? byl novou trenérskou dvojicí Benýšek ? Dvořák stanoven cíl ? hrát klidný střed tabulky a vyvarovat se nutnosti bojů o záchranu III.třídy. Jak dalece se tento cíl prolíná s realitou se uvidí v příštích kolech. Nyní už ale zpět k prvnímu utkání. Borecký tým nastoupil v kompletní sestavě ? která i pro tuto sezónu bude počítat s výpomocí dvou až tří hráčů z dorostu. Do základní sestavy se tentokrát dostal pouze Kantor, který nastoupil na hrotu útoku spolu s kanonýrem Müllerem. Začátek celého utkání, potažmo sezony se domácím velice vydařil. Skóre se měnilo hned ve druhé minutě. Za hru rukou ve vlastním pokutovém území nařídil rozhodčí proti hostům poněkud přísnou penaltu. Exekuci vzal na sebe, tak jak tomu konec konců musí být, nejzkušenější hráč domácích a kapitán Vlček. S přehledem provedený kop znamenal první gól. Domácí si vědomi zkušenosti soupeře hráli ze zabezpečené obrany a přesto, že jim kombinaci kazila patrná nervozita dalo by se říct, že celou první půli diktovali hru. Navíc se poměrně snadno dostávali do šancí. První ze série více než stoprocentních měl V. Radouch. Hezká kombinace na jeden dotek mezi Vlčkem ? Viktorou a Slezákem vyústila ve finálku na pravého záložníka domácích. Ten však v samostatném brejku neunesl tíhu okamžiku a zcela sám si před gólmanem hostí, na hranici penalty, ukopl míč. O chvíli později se do podobné situace, tentokrát z levé strany, dostal Petr. Brejk po hezké, kolmé přihrávce však zakončil pouze do boční sítě. Střeleckou nejistotu tak trochu rozehnal důrazný Slezák. Po aktivním napadání rozehrávky soupeře se dostal k odraženému míči, který z velkého vápna poslal nekompromisně na branku soupeře, podél padajícího gólmana. Dva nula a Borek se uklidnil. Dál kontroloval hru a snažil se o přečíslení. Soupeř, však předvedl svoji zkušenost. Přesto, že se prakticky nedostal k větší šanci podařilo se mu, a to v nejméně vhodnou dobu, tři minuty před koncem první půle, zkorigovat na dva jedna. Po zahrání rohového kopu nejprve ukázal svoji hlavičkovou převahu, tentokrát však ještě míč, který se snášel za bezmocného Kubíčka stihnul na brankové čáře odvrátit Turek. Opakované zahrávání rohového kopu však soupeř zvládl lépe. Jeden z nedůrazně pokrytých útočníku si naběhl na centrovaný míč a nohou z první jej poslal k tyči. Druhá půle začala ze strany domácích poněkud rozpačitě. Hosté svůj jistý, ale pozvolnější styl nezměnili, takže hra celkově trochu upadla. Po několika minutách se však borečtí přeci jen upamatovali na hezké momenty první pětačtyřiceti­minutovky na které vzápětí navázali. Výsledkem bylo několik více než stoprocentních gólových příležitostí. Nejprve opět V. Radouch, kterého do šance vybídl K.Novák. Pravý záložník zcela sám před gólmanem hostí opět poněkud nejistě místo jednoduchého zakončení střelou na branku zastavil a nepřesně přihrál na, z druhé vlny nabíhajícího, Kantora, ten však v tísni zcela odkrytou branku minul. Po té se do samostatného brejku dostal Müller, při zakončení ho však ještě stačil zablokovat obětavě se vracející obránce hostí. Další šanci měl střídající Valenta, prakticky po několika sekundách pobytu na hřišti si naběhl na hezký centr Petra z levé strany, míč však na hranici malého vápna minul! Svoji chvíli slávy si mohl vybrat i domácí Turek. Hezká kombinace na jeden dotek mezi ním Valentou a Slezákem posunula ofenzivně laděného beka domácích na hranici penalty, kde zcela osamocen za statického přihlížení hostující obrany mohl v klidu skórovat. Míč sice poslal s přehledem podél bezmocného gólmana k tyči, ale od ní se odrazil podél brankové čáry ven. Když se pak neujaly ani střely Slezáka, K.Nováka a Dvořáka, hosté se rozjeli ke svému druhému gólovému trestu. Opět pouhé tři minuty před koncem tentokrát druhého poločasu se hosté po nedorozumění v domácí obraně dostali k centru z pravé strany, pro přetažený míč si doběhl jeden ze záložníku a opakovaný centr, tentokrát zleva uklidil za bezmocného Kubíčka hostující hrotový útočník. Když se pak neujal poslední zoufalý brejk domácích, při kterém zleva centrující Valenta nastřelil břevno hostující branky, rozešli se týmy smírně dva dva. Borek určitě mohl zvítězit, avšak zda se tato ztráta výrazněji projeví při konečném účtování na konci sezóny se teprve ukáže.