Chrášťany - FK Borek 2:1

Fotbalový bůh zřejmě neexistuje

Vivaldynu - 25.08.2008

O tom, že fotbal nemá logiku se řeklo spousta výroků a napsalo spousta vět, ale po zápase v Chrášťanech se tato stará pravda jen potvrdila. Kdyby totiž fotbal logiku měl a existoval fotbalový Bůh, nemohli by borečtí odjíždět z Chrášťan s prázdnou. Hra hostů byla zejména v první půli velmi dobrá, ale do kabin šli paradoxně s náskokem domácí jenž vůbec nevystřelili na branku. Ve druhé půli Borek zaslouženě vyrovnal, ale nakonec se radovali opět domácí, když se šťastnou tečovanou střelou opět ujali vedení, jenž už do závěrečného hvizdu udrželi.

Na den přesně to byly tři měsíce od debaklu (3:0), který utržili borečtí na hřišti dalšího ze soupeřů v letošním ročníku mužstva Chrášťan. Na dalekou cestu vyrazil Borek v prakticky kompletní sestavě, místo dorostenců Kojana a Kantora byl tentokrát povolán Diviš. Na lavičku si k němu sedl ještě zraněný Jordán, naskočit v průběhu zápasu do hry se připravil i hrající trenér Benýšek. První pětačtyřiceti­minutovka byla v podání Borku překvapením nejen pro soupeře, ale zřejmě i pro hráče samotné. Konstruktivní bránění a rychlý přechod do útoku, jako by nechal zapomenout na smolně ztracené body z minulého týdne. Velmi dobrým výkonem se opět prezentoval v ofenzivě téměř osamocený Miller. Oproti tomu domácí jako by se očekávaného důrazu a fyzicky náročná hry dobrovolně zřekli. Přesto, že se na předváděnou hru dalo docela dobře dívat, chyběly šance a větší závary před jednou či druhou brankou. Na straně boreckých se do střeleckého zakončení dostali Müller, Petr, K.Novák a Slezák. Žádná ze střel však změnu skóre nepředstavovala. Boreckým se tak opět připomněl poněkud smolný začátek této sezony. Domácí kromě zahrání dvou rohových kopů působili v ofenzívě poněkud mdle, avšak právě jim se podařilo do poločasu s nerozhodným stavem přeci jen pohnout. Po jednom z boreckých útoků, který byl zakončen střelou na brankaře přišel dlouhý výkop, prodloužení míče na půli hostí, nedorozumění mezi vybíhajícím gólmanem Kubíčkem a levým obráncem Turkem a hlavička hostujícího beka do vlastní, zcela prázdné sítě. Do konce první půle už žádný z týmu další zásah nepřidal. Druhá půle začala v duchu prvních pětačtyřiceti minut. Borek se snažil hrát, hosté se spíše bránili. Tento obraz hry jako by byl předurčen k vyrovnání skóre, ke kterému nakonec i došlo. A to způsobem více než fotbalovým. Postupnou rozehrávku si vzal za své pravý obránce Viktora, který krásnou kolmicí po zemi našel ze středu zbíhajícího si Dvořáka. Ten celou obranu domácích překvapil nečekanou patičkou, míč si po elegantní příhře převzal V. Radouch a celou akci korunoval krásnou kličkou do středu hřiště a střelou podél vybíhajícího gólmana. Vyrovnání skóre trochu rozhýbalo do té doby pasivní domácí, kteří se opět museli začít tlačit více do útoku. Výsledek se dostavil po další čtvrthodině hry a pro hosty byl více než krutý. Po nevýrazném souboji na středu hřiště, ve vzdálenosti dobrých třiceti metrů od brány hostí, byl nařízen přímý kop. Domácí tuto situaci sice zahráli poměrně nenápaditě, napálili míč na střed brány, ten se však při své cestě do náruče připraveného Kubíčka otřel o nohu staženého K.Nováka a zapadl za opět zcela bezmocného brankaře hostí. Dva jedna a Borek začínal znovu. V pravdě prokletým však tento zápas mohl být za další několik málo minut. Po střele z pravé strany a efektním zákroku gólmana Kubíčka se míč odrazil od vracejícího Slezáka zpět na v té chvíli opět prázdnou branku, naštěstí však skončil na tyči. Domácím se podařilo vstřelit ještě jednu branku a to bez pomoci soupeře, ale pro postavení hráče mimo hru nebyla trefa uznána. A tak měl Borek poslední čtvrthodinu čas na vyrovnání skóre. Bohužel patrná nervozita svazovala, což se projevilo na mezihře. Výsledkem byly trochu ukvapené snahy o vytvoření si šance, se kterými si domácí obrana poradila přeci jen lépe, než s nápaditými kombinacemi na jeden dotek. Asi největší šanci na srovnání skóre měl v samotném závěru K.Novák. Po hezkém centru Radoucha z pravé strany však hlavičkou z bezprostřední blízkosti branky poslal míč bezpečně nad břevno. Zvrat nepřineslo ani střídání ? nastoupil Diviš i Benýšek. Druhý jmenovaný však mohl být spíše rád, že za úmyslnou ruku v pokutovém území hostí neobdržel červenou kartu. Borek ztratil i v druhém utkání, tentokrát všechny body a tabulkově se propadl na samotné dno. Nyní tak může začít svoji cestu za záchranou III. třídy. Pokud se však trenérskému duu Benýšek-Dvořák podaří udržet dosavadní herní styl a zejména nečekaně dobrého týmového pojetí současného kádru, neměl by to být úkol nedosažitelný.