Mariner Bavorovice B - FK Borek 3:3 (0:1)

Bod z venku se počítá

Vivaldynu - 08.09.2008

Uplakané nedělní odpoledne přivítalo na trávníku v Bavorovicích „béčko“ domácích a hosty z Borku k dalšímu mistrovskému zápasu III. třídy. Po první půli to na nějakou velkou přestřelku nevypadalo, druhá půle přinesla nejen déšť, ale i góly do obou branek. Nakonec si obě mužstva rozdělila po bodu.

Podzimní počasí a mokrý terén, přivítaly hráče Borku v bavorovickém fotbalovém areálu, kde měl být sehrán další zápas podzimní části soutěže s místní rezervou ?A? týmu. Do základní sestavy již Borek mohl nasadit nově sjednanou posilu ze Čtyř Dvorů, Tomáše Tengla, který nastoupil na levé záloze, do útoku se tedy k Müllerovi vysunul Petr. Prvních pětačtyřicet minut se neslo v poměrně vyrovnaném duchu. Kluzký terén zrychloval míč, a tak hra byla poměrně svižná. Domácí, dominující svoji zkušeností, preferovali postupnou rozehru po zemi, hosté proti tomu nabízeli důraz v osobních soubojích, rychlejší start na míč a nebezpečné brejky do otevřené obrany.

Netrvalo dlouho a jeden z takto připravených brejků hosté přetavili v první gól utkání. Hezká rozehra na jeden dotek ze středu hřiště až na z kraje nabíhajícího si Radoucha, vyslala pravého boreckého záložníka do samostatného úniku, ten akci zakončil příhrou na volně stojícího Millera, který osvědčil svoji střeleckou potenci z minulých zápasů a podél bezmocného gólmana poslal míč do sítě. Úvodní branka domácí neznervózněla, dále hráli svoji hru a trpělivě čekali na příležitost. Byť se většina jejich pokusů o ofenzívu zastavila na kopačkách hostí, mohli během první půle skórovat hned dvakrát. Pokaždé se prosadila zkušenost, pokaždé domácí hrozili ze standardní situace. Při první šel nákop po zahrání přímého kopu z křídla do vápna, kde se po nedorozumění k dorážce před prázdnou brankou dostal domácí útočník, z malého vápna však trestuhodně přestřelil. Druhá šance pak přišla v samotném konci první půle, po zahrání přímého kopu od rohového praporku. Míč po centru na první tyč skončil jen těsně vedle branky hostů. Borek se kromě střeleckého zásahu dostal ještě do jedné více než stoprocentní příležitosti. Na svědomí ji měl Müller, který si hezky posunul míč do levé strany a přesným centrem našel na malém vápně zcela osamoceného Petra, ten však svoji střeleckou mizérii z minulých kol neprolomil a špatně trefený míč poslal vedle tyče.

Začátek druhé pětačtyřiceti­minutovky nenabídl změnu. Na borecké straně se pouze ze zdravotních důvodů musel prohodit Jordán s Petrem, a tak vznikla nová dvojice ve středu zálohy ? za pochodu, bez sebemenší souhry. Tento zásah se projevil zejména ve hře dozadu. Hráči domácích sice neoplývali rychlostí, ale nedokonale organizovanou defenzívu hostí poměrně dobře využívali při hře dopředu. Výsledek se dostavil, po jednom ze závaru před šestnáckou hostí, přišla přihrávka proti noze a střela do sítě hostí. Bylo vyrovnáno, smůla jen, že míč prošel přímo nad dlaněmi gólmana Kubíčka pod břevno. V té chvíli ještě nikdo nemohl tušit, že se roztáčí kolotoč gólů a obratů. Do konce zbývalo pětadvacet minut a diváci měli vidět ještě čtyři góly. O první se postaral novic Tengl. Po akci z pravé strany přišla střela, kterou domácí gólman pouze vyrazil, dobíhající záložník hostí tak uklidil míč do prázdné sítě a svůj debut si zpříjemnil prvním zásahem. Bohužel vedení hostům nevydrželo ani deset minut. Domácí si s přečíslením borecké obrany příliš hlavu nelámali, nákop do křídla a závar. Po jednom z nich přišel rohový kop. Tedy opět standardní situace, borečtí nezachytili náběh domácích útočníků a po zmatcích na hranici malého vápna skončil míč v síti. Vyrovnáním však rozhozenost hostí neskončila, za dalších několik málo minut opět jednoduchý nákop do útoku, střet vybíhajícího Kubíčka s domácím útočníkem a přímý kop, nařízený proti hostům z hranice velkého vápna. Jako vejce vejci si byly podobné první a třetí branky domácích. Opět střela nad boreckého Kubíčka a opět gól. Bylo to tři dva a Borek byl doslova na kolenou. Rozladěnost hráčů nad verdiktem rozhodčího poznamenávala koncentraci na hru, což se projevovalo nesčetným množstvím nepřesných rozehrávek a špatně řešených situací ať už v útočné, nebo v obranné fázi. Borek však tentokrát neměl odjíždět s prázdnou ? možná proto, že v posledních minutách sevřel domácí a po krásných střelách Nováka a Vlčka si přeci jen bod zasloužil. Gól nakonec zařídil, střelecky dlouho se hledající Petr. Po závaru před brankou domácích se dostal k odraženému míči, ten si ještě zpracoval a z bezprostřední blízkosti propálil bezmocného domácího brankáře. Že Borek přeci jen postrádal fotbalovou jistotu svého soupeře se ukázalo v zápětí. Již v nadstaveném čase opět jeden z míčů proletěl až na půli hostí, kde se do samostatného brejku dostal domácí útočník, míč však vstřelil těsně vedle vyběhnutého Kubíčka.

Borek získal jeden bod a v tabulce pravdy si polepšil. Opět však ztratil dobře se vyvíjející utkání. Chyběl větší klid v rozehrávce, lepší odhad dané situace ať už v útoku nebo v obraně, mezihra zcela vypadla, zápas dohrával značně hekticky. Toto nelze svalovat na nedostatek zkušeností, 7 z jedenácti hráčů základu má třicet a více, borecký kádr jednoduše nebude schopen, nebo jen velice těžko zvládat vypjaté zápasy a vedení jedna nula. Klidný střed tabulky tak není jen reálným cílem, je to i maximem, čeho je tahle parta schopna dosáhnout.