FK Borek - Dříteň B 1:3 (1:2)

Muži ztratili doma všechny tři body

Vivaldynu - 15.09.2008

Větší důraz v koncovce předvedli hosté z Dřítně a tak si odvážejí z Borku tři body. Domácí se sice v úvodu dostali do vedení, ale hosté dovršili obrat ještě před přestávkou, v druhé půli přidali ještě jednu branku a přestože se borečtí nutili do koncovky a v závěru si vypracovali i slibné šance Dříteň nakonec dvougólový náskok udržela.

Velká zima a významné otazníky v sestavě domácích ? to byly hlavní atributy dalšího mistrovského zápasu třetí třídy, hraném na Boreckém stadionu. Pro zranění nemohl nastoupit gólman Kubíček, a tak ho musel zaskočit na neobvyklém postu předstoper Valenta. Absentoval také Radouch, ne zcela zdravotně stoprocentní pak nastupovali Jordán a Müller. Proto se na lavici opět připravil hrající trenér Dvořák a duo dorostenců David Janíček a Jaroslav Marhoun.

Dřítěň B byť měla být papírově slabší přijela s dobře kondičně i takticky připraveným týmem a v podstatě od samotného začátku předváděla, že dnes si bude chtít nějaký bod odvést. Hned první útočná snaha se proměnila v šanci. Jednoduchý dlouhý nákop borecká obrana podběhla a k míči se dostal hostující útočník, vše musel hasit pohotovým zákrokem Valenta, byť v konečném důsledku s pomocí obránců. Nákopy za obranu domácích se však staly pro celou první půli a v podstatě po celý zápas účinnou zbraní hostů.
Přesto, gólově podařenější vstup do zápasu měli domácí. Úvodní branku zařídil střelecky agilní Tengl. Aktivním napadání rozehrávky soupeře se dostal k míči a samostatnému brejku, který s přehledem zakončil střelou podél bezmocného gólmana. Borek takovýto průběh ?nakopl?, v zápětí se po hezké kolmici Slezáka dostal do samostatného brejku Müller, bohužel míč si posunul mimo střelecký úhel, zakončení tak nebylo příliš nebezpečné. Z levé strany se podobným pokusem prezentoval Petr, střelou však minul branku hostí. Ti odpověděli více než efektivně. V rozmezí necelých deseti minut dvěma trefami otočili výsledek. Nejprve povedenou střelou z otočky, na hranici velkého vápna, které předcházelo nedůrazné napadání centrujícího hráče u pomezní lajny. Druhému zásahu předcházela již avizovaná dřítěnská rozehra. Dlouhý nákop za obranu a faul na o míč bojujícího útočníka. Po zahrání standardní situace míč přistál na hlavě nezcela důsledně pokrytého hráče hostů, který jej poslal přes vybíhajícího Valentu do sítě. Hosté mohli přidat ještě třetí branku, po další hezky zahrané standartce. Tentokrát však přímou střelu na bránu zastavilo břevno.

Do druhé půle vlétl Borek dvěma dobrými gólovými pokusy. Prakticky hned po rozehře vyslal střední záložník Slezák do brejku nabíhajícího Müllera, ten se k míči dostal po zaváhání hostující obrany, bohužel střelou z bezprostřední blízkosti brány hostů trefil pouze gólmana. Ani ne minutu na to se po hezké souhře na levé straně dostal k míči, centrovanému na hranici velkého vápna Dvořák. Svižná střela však skončila mimo branku, těsně vedle levé tyče.
Trest za neproměněné šance byl poměrně krutý, po opakovaném odkopu se hostům podařilo míč dostat opět za vysunutou obranu domácích a brejk, který následoval skončil třetí brankou.
Borek se v druhé půli snažil více tlačit do útoku, ale hosté trpělivě a důsledně bránily od půle hřiště svůj dvougólový náskok. Domácí se prakticky po celý zbytek poločasu nedostali k větší gólové příležitosti. Na druhé straně hosté stále hrozili brejkem. Když pak kontaktní branku nepřinesla ani hezká souhra mezi Tenglem a dorosteneckým útočníkem Marhounem, první centroval, druhý po náběhu zprava zakončoval pouze do tyče, uhájili hosté poměrně v klidu vedení až do samotného konce.

Borek zakončil sérii zápasů s papírově slabšími soupeři prohrou na domácí půdě a s celkovým počtem 5ti bodů se opět trochu ?namočil?. Uvidíme co přinesou zápasy s papírovými favority a zda Borek bude schopen své bodové konto trochu vylepšit. V současné chvíli je to těžké odhadnout.