Olešník B - FK Borek 4:2 (2:0)

Propad tabulkou se nezastavil ani v Olešníku

Vyvaldynu - 06.10.2008

Muži jsou téměř na samém dně a to nejen v tabulce, ale i s herním projevem, který v úvodních zápasech sezóny nebyl špatný, ale nyní postrádá snad všechny důležité aspekty fotbalovosti. Opět slátaná sestava nestačila v dalším zápase na „béčko“ Olešníka.

Když ne zastavit, tak alespoň zpomalit razantní propad tabulkou a bodové ztráty z minulých kol, to byl borecký úkol pro další kolo třetí třídy okresního přeboru, které hráči sehráli na hezkém hřišti v Olešníku proti tamní rezervě.

Do základu nemohli trenéři Benýšek s Dvořákem počítat s Müllerem, Radouchem, Jordánem a Valentou, po dvoutýdenní pauze se vrátil Slezák. První půle začala svižně a obě mužstva dávala všem přítomným divákům najevo, že hlavním cílem nedělního odpoledne bude si zahrát fotbal. Prakticky od prvních minut se oba týmy soustředily pouze na ofenzívu a tak útok na jedné straně střídal útok na straně druhé. Tento zdánlivě vyrovnaný obrázek hry utnuly až dva, z hlediska výsledku, pravděpodobně klíčové momenty. První měli na svědomí domácí. Po získání míče hluboko na své půli předvedli rychlý přechod do útoku a prakticky na dvě přihrávky vyslali do brejku z pravého křídla jednoho ze svých útočníků. Ten si s nabídnutou příležitostí poradil více než mazácky, vybíhajícímu Kubíčkovi udělal kličku do strany a uklidil míč do prázdné sítě. Ani ne za pár chvil se do stejné situace dostali borečtí. Koncovka v pojetí ještě dorostence Janíčka nebyla tak klidná jako na druhé straně, míč napálil z bezprostřední blízkosti do gólmana. Tento moment jako by utnul veškeré borecké snahy po zakončení. V podstatě až do konce první půle si hosté nepřipsali nejen šanci, ale ani střelu na bránu či rohový kop. Na druhé straně hosté stále častěji ukazovali, že obrana soupeře nebude v jejich ofenzivních výpadech větším problémem. Do konce prvních pětačtyřiceti minut se dostali do řady gólových příležitostí, zejména po brejcích do přečíslení. Hezkým zákrokem se při jedné z těchto situací prezentoval Kubíček, který z bezprostřední blízkosti vychytal pohotovým zákrokem hlavičkujícího hostujícího útočníka. Na brejk z poslední minuty už však nestačil. Druhý z útočného dua domácích, unikl domácí obraně tentokrát z levé strany a svůj moment zakončil střelou po zemi k tyči.

Do druhé půle se Borek pokusil vběhnout s cílem vstřelit kontaktní branku, ale herní mizérie pokračovala. Ba naopak, domácí se stále více usídlovali na půli soupeře. V jednu chvíli bylo dokonce k vidění totální ostřelování branky hostí ? nastřelené břevno, odražený míč těsně vedle tyč, od nohy boreckého obránce stojícího osamoceně v bráně za již překonaným gólmanem a pak opět několik Kubíčkových zákroků. Když Borek svižnou desetiminutovku domácích přežil odhodlal se opět ke zteči soupeřovy branky. Výsledek byl ovšem více než bolestný. Ztráta na hranici soupeřova velkého vápna, rychlý přechod do otevřené obrany a olešnická pojistka na tři nula. Konec zápasu oba týmy vědomy si stavu dohrávaly bez většího zaujetí. Hosté dali dvakrát vyniknout hostujícího Tengla, který se tímto zápasem loučil se svým krátkým působením na Borku. Nutno říct, že si dernieru zpříjemnil dvěma velice povedenými samostatnými úniky a zakončením do prázdné brány. Hosté na druhé straně ještě jednou pokořili boreckou branku po zahrání přímého volného kopu. Střela prošla děravou zdí až za záda bezmocného Kubíčka.

Debakl 4:2, po čtvrté bez bodu, dno tabulky, špatný herní projev a podlomená nálada v týmu. To je aktuální bilance boreckého týmu mužů po odehrání osmi kol. Nadějný začátek soutěže je, zdá se, pryč. Zkušení hráči přeci jen nenabízí potřebnou výkonnostní stabilitu, doplňování mladými dorostenci rovněž nepřináší očekávaný výsledek, bohužel.