FK Borek-Ševětín B 3:1 (2:0)

Důležité tři body zůstaly doma

Vivaldynu - 20.10.2008

V dalším z přímých soubojů o záchranu a tím pádem i klíčových zápasů letošní sezony bylo utkání s Ševětínem B. Borecký stadion oba týmy přivítal velice uctivě ? hezkým počasím a krásným terénem.

Domácí opět, tak jako již poněkolikáté, do základu nasadili dvě dorostenecké posily. Na hrot nastoupil Kojan, z leva do zálohy Diviš. Celý první poločas nabízel prakticky stejný, poměrně vyrovnaný obrázek hry. Oba týmy s dostatkem fyzických sil stačily eliminovat vzájemné útočné snahy a tak příležitostí ke vstřelení branky mnoho nebylo. Navíc, to že se jednalo o souboj dvou posledních týmů soutěže, se místy projevovalo ne úplně přesnou souhrou. Na druhou stranu hra plynula bez větších prostojů či diskusí s rozhodčím, tak jak jsme tomu v minulosti byli svědky. I z takto poklidného vývoje hry se však přeci jen urodilo a to hned dvakrát. Šťastnými byli hráči a příznivci domácích. Nutno říct, že obě gólové situace pramenily z chyb hostující obrany. První moment vypracoval svým důrazným napadáním na půli hřiště Dvořák. Vybojovaný míč si posunul do velkého vápna a přihrávkou napříč vybídl ke skórování do prázdné branky Müllera. Druhý gólový moment připravilo duo Kojan-Slezák. První jmenovaný předvedl hezký kus pohotovosti a fotbalové chytrosti ? po zahrání míče do autu, se hostující obrana více věnovala vzájemné diskusi než hře a tak domácí útočník dlouhým autovým hodem vyslal do brejku v té chvíli zcela osamoceného středového záložníka. Výsledkem byla střela z úrovně penalty mezi nohy vybíhajícího gólmana hostí a zvýšení na dva nula. Druhou pětačtyřiceti­minutovku začali domácí s vervou. Hned po několika minutách si vypracovali snad tři dobré příležitosti k zakončení, hosté byli svižným začátkem zaskočeni a dlouho se zněj nemohli vzpamatovat. Bohužel domácí jim situaci ulehčili. Po patnácti minutách druhé půle, kdy se hosté prakticky nedostali k vážnějšímu zakončení přišla chybná rozehrávka Kubíčka s Viktorou. Gólman domácích míč naservíroval trochu nešťastně místo spoluhráči na osamoceného záložníka hostí, který svůj nájezd na branku stoprocentně zužitkoval. Tento moment nakonec zajistil, že se až do poslední minuty bojovalo na obou stranách. Přesto, že domácí měli opět nesčetné množství příležitostí ? k zakončení se postupně dostali Miller, Kojan, který nejprve netrefil z malého vápna bránu a poté si příliš dlouho zpracovával míč zcela osamocený před gólmanem hostí, Diviš v hezké pozici trefil pouze břevno, Slezák při přečíslení čtyři na dva řešil celou situaci poněkud nešťastně nahrávkou na spoluhráče v postavení mimo hru ? a soupeře chvílemi jednoznačně přehrávali gól se jim podařilo vstřelit až v nadstaveném čase. Do té doby však mohlo být vyrovnáno. O diskutabilní moment se postaral rozhodčí, který po faulu na brankaře domácích nepřerušil hru a tak míč, který si domácí postavili pro rozehrání v podstatě v souladu s pravidly jeden s hostujících hráčů umístil do sítě. Sudí však celou situaci přerušil, branku neuznal a nařídil opakování celé rozehrávky. Domácí ač dominovali v útoku, působili při bránění poněkud nevyzrále. Místo jisté rozehrávky do volných prostorů se často v návalu nervozity uchylovali k nepřesným odkopům, či spíše nákopům na nikoho. Klidnou se tak stala snad až poslední dvouminutovka zápasu, které předcházela třetí branky. Na svědomí ji měl rozehrávkou zprava Viktora, který hezky našel Diviše. Mladý dorostenec si s přihrávkou na hranici šestnáctky poradil více než mazácky. Posunul si míč do velkého vápna, krátkou kličkou se zbavil vracejícího se obránce hostí a jako by bez zájmu, či samozřejmě napálil míč bodlem do pravého horního rohu branky, kde odrazem o břevno skončil v síti za bezmocným hostujícím gólmanem. Borek si připsal veledůležité tři body a opět se dostal do hry. Soupeř byl přeci jen slabší a tak vítězství bylo v principu zasloužené. Do Neplachova pojedou borečtí spíše překvapit, než cíleně bodovat a pak už je bude čekat klíčový dvojzápas se třetím do party pětibodových ? Strýčicemi.