FK Borek - Jankov B 0:3 (0:1)

Lídr tabulky si z Borku veze všechny tři body

MaV - 21.10.2004

Netradičně v neděli se sehrálo na boreckém hřišti utkání mezi domácími FK Borek a společnému týmu Jankova B a Žabovřesk.

Do domácí sestavy se po třízápasové absenci objevil opět Tomáš Bejsta naproti tomu jen na lavičce zůstal nachlazený Pavel Voráček a pouze na tribuně vše sledoval poslední dobou v pohodě hrající Ladislav Vacek. Od prvních minut se hrálo dost opatrně bez vyložených šancí na obou stranách. Přesto už po čtvrthodině hry se hosté dostali do vedení, když se po chybě Radka Benýška v obraně dostal k zakončení ve vápně Votýpka a hosté vedli. Desetiminutový herní výpadek domácích pak znamenal, že se na kopačky Jankova/Žabovřesk usídlil klid a samozřejmě i míč. Domácí kazili neskutečné množství přihrávek a tak se dostali do tlak, ze kterého naštěstí do přestávky už nezapršelo. Naproti tomu hosté dirigovaní z obrany zkušeným Ivanem Valachovičem dokázali všechny nebezpečné akce boreckých včas zažehnat.

Bouře v kabině domácích znamenala viditelnou změnu, náhle to byli domácí tím týmem co měl míč pod kontrolou a tlačil se do útoku. Bohužel chybělo důraznější nebo alespoň nějaké zakončení. Hostující hráči se s pasivitou dlouho nemohli vypořádat a začali si velmi hlasitě vytýkat své chyby. Hra se rozdrobila a borečtí vypadli z tempa, naopak hosté se uklidnili a začali opět hrát svou hru. Domácí se sice snažili, ale perfektně organizovaná obrana nepustila vyjma standardních situací domácí do zakončení. A tak desetminut před koncem zachytil opět Votýpka nepřesnou rozehrávku a po samostatném úniku rozvlnil síť za Jiřím Laznou podruhé. Borečtí to v závěru ještě zkoušeli, ale těsně před koncem se vydala do otevřené obrany dvojice hostujících hráčů a Votýpka svou třetí brankou definitivně rozhodl o výhře svého týmu. O osudu utkání rozhodly chyby, domácí jich několik udělali a hosté je nekompromisně potrestali a tak si zaslouženě upevnili první místo v tabulce.