Neplachov - FK Borek 3:1 (0:1)

Po prvním poločase to vypadalo na tři body. Nakonec se z Neplachova odjelo s prazdnou !!

Vyvaldynu - 26.10.2008

Podzimní počasí je k fotbalistů velice přívětivé a tak se i další kolo okresní fotbalové soutěže hrálo za více než dobrých podmínek. Fotbalisté Borku jeli překvapit do Neplachova a pokusit se urvat nějaký ten bodík.

K zápasu se sice dostavili necelých dvacet minut před hvizdem, ale na úvodních pětačtyřiceti minutách to kupodivu nebylo vůbec znát. Borek začal velice sebevědomě, aktivním napadáním boural rozehrávku domácích, kteří se za první poločas prakticky nedostali do žádné šance. Borecký presing oproti tomu slavil hned po patnácti minutách. To když do brejku z pravé strany vyslal středový záložník Dvořák nabíhajícího Radoucha. Nutno dodat, že ke gólovému završení akce přispěl i domácí gólman, který vyběhnul tak trochu do tmy. Hostující záložník míč s klidem poslal podél něj na protější tyč. Jedna nula a Borek dál táhnul. I další akci měl na starost aktivní Radouch. Po hezkém individuálním průniku se dostal ke střele z velkého vápna. Míč bohužel skončil jen na tyči. Poslední velkou příležitost měl pro změnu levý záložník Marhoun. Také individuální únik přes obranu soupeře až do velkého vápna, míč mu však těsně před zakončením uzmul vyběhnuvší gólman. Borek končil první pětačtyřiceti­minutovku vedením jedna nula, naprosto dominujícím výkonem ve středu obrany a středové řady, kudy neprošel jediný útok domácích. Ti museli v kabině jistě zpytovat svědomí, protože každý z přítomných zřejmě čekal zcela obrácený průběh. ?Naštěstí? vše bylo napraveno během prvních dvaceti minut druhé půle. Hosté dostali tři branky a odjeli s očekávaným přídělem zpátky na Borek. První branka padla po trochu šťastném centru z pravé strany, míč se snášel podél břevna až zapadl odrazem o zadní tyč za bezmocného Kubíčka. Druhou a třetí branku zakončovali hosté z hranice malého vápna, zcela osamoceni. Poprvé hlavou, podruhé nohou. Další dvě příležitosti rovněž zcela osamocených domácích útočníků na malém vápně pohotově zneškodnil hostující gólman. Hostující Radouch orazítkoval i druhou branku, po hezké kombinaci s Dvořákem nastřelil břevno. To bylo však ze světlých okamžiků hry boreckých vše. Domácí soupeře převýšili důrazem, rychlostí a bojovností. Za rozhodnutého stavu tři jedna pak bylo k vidění i několik zajímavých přečíslení čtyři na dva, nebo pět na tři. Borečtí v principu nezklamali, nic se od nich totiž neočekalo. Na druhou stranu, takto se o záchranu nebojuje pánové, to pardon! Výborným výkonem se prezentovali dorostenci Marhoun na levé záloze a Janíček na hrotu. Oba jmenované nutno pochválit, protože ve srovnání se svými přímými soupeři měli dosti razantní nejen výškovou, ale i váhovou nevýhodu. Způsob, jakým borečtí zadáci herně přivítali novice na pozici stopera, také ještě dorostence Petra Schandla byl slušně řečeno nekolegiální.