Strýčice - FK Borek 2:2 (2:1)

Bod ze Strýčic

Vyvaldýnu - 27.10.2008

Anglický týden a anglické počasí to je aktuální situace ve třetí třídě. Hned tři zápasy odehrají týmy v průběhu tohoto týden. Ke svému druhému mači odjížděl Borek na hřiště do Strýčic, kde se s tamním týmem utkal v přímém souboji o ?krále podzimní sezóny?.

Borecká sestava tentokráte představovala spíše ostaršené, dorostenecké mužstvo. Na středu nastoupil Diviš, nalevo Kantor, v útoku Kojan. Na lavici pak byli připraveni Jaroslav Marhoun, Oliver Bíca a Jaroslav Litvan Oba týmy připravily hrstce přítomných pravou okresní kopanou, jako by cílem nebylo hrát fotbal, ale ukázat proč se jedná o dva nejhorší týmy soutěže. Nahrávka neexistovala, zpracování bylo nahrazováno bezduchým nákopem. Borek se sice do mezihry nutil, ale o to víc upozorňoval na svojí momentální nefotbalovost. Hra domácích je založena na jednoduchém nákopu a snaze najít rychlého hrotového útočníka. Banální, ale na soupeře to zjevně stačí, minimálně na toho z Borku. Za patnáct minut hry se takto domácí dostali nejen do tří šancí, ale i do dvougólového vedení. Celou tragédie boreckého obranného systému ještě umocňoval fakt, že obě branky padly po stejném nákopu, úniku stejným hráčem v pozici, kdy byl hlídán třemi boreckými zadáky. Lítost tak mohlo budit snažení se hostujícího Kubíčka, který si před první branko svižně zacvičil a střelu včetně dvou dorážek z bezprostřední blízkosti vychytal, na třetí už neměl. Hloupé chyby hosty nakopl, až příliš dobrý začátek domácí zaskočil. Do konce první půle mohli ještě třikrát ze samostatného brejku skórovat, ale ani jednou se jim nepodařilo doběhnout až do vápna k zakončení, přeci jen se projevila kvalita jednotlivců. Borek postupně zatlačoval soupeře na vlastní půli, ale výsledkem bylo jen několik rohů. Na druhou stranu, každý z nich představoval evidentní nebezpečí, protože ani domácí obrana nepůsobila nedobytně. Za celou půli tak hosté předvedli pouze jedinou hezkou fotbalovou akci. Ta však k jejich štěstí hned skončila brankou. Míč po postupné rozehrávce odešel na z leva nabíhajícího Kojana a ten pak již ve vápně vybídl ke skórování do osamocené branky Dvořáka. Do šaten se tak šlo za stavu dva jedna. Druhou půli začal Borek s větším zaujetím, domácí se přeci jen až příliš soustředili na bránění jednogólového vedení a tak hned po deseti minutách hosté sehráli akci, po niž bylo vyrovnáno. Na hezký oblouček přes obranu si naběhl v poslední době velmi aktivní Radouch a svým druhým gólem v tomto týdnu vyrovnal na dva dva. Domácí ani po tomto momentu příliš nezměnili svůj herní styl, přesto i poměrně pasivní výkon jim umožnil dostat se do šance, nadějný, samostatný brejk z pravé strany se jim však nepodařilo zakončit. Na druhé straně se ke svému druhému zápisu dostal opět Radouch, v poslední chvíli si však míč ukopl do vybíhajícího brankaře a z akce nebylo nic. Když pak několik dalších nadějných pokusů o brejk hostí zastavila píšťalka rozhodčího pro údajný offsid, rozešli se dva nejhorší týmy soutěže smírně dva dva. Teoreticky vzato Borek získal bod a domácí ztratili tři, v tabulce to však příliš mnoho neřeší, dvoubodový rozdíl mezi posledním a předposledním týmem soutěže zůstává a v tříbodovém systému neznamená nic. Oba týmy bohužel předvedly proč jsou tam, kde jsou. Ať chceme nebo ne, ve Strýčicích se dnes hrála čistokrevná čtvrtá třída a o to kdo z těchto dvou týmů má pro příští sezónu opustit třídu třetí by si kapitáni klidně mohli hodit korunou. Kádr boreckých mužů se minimálně pro příští zápas s největší pravděpodobností bude muset obejít o dalšího hráče, pro zranění po nedovoleném středu s jedním z domácích obránců musel už v šedesáté páté minutě odstoupit Slezák. Dnešní zápas odehrát se sebezapřením i kapitán Vlček, který pro změnu odstoupil ze zdravotních důvodů v poločase minulého zápasu na hřišti Neplachova.