FK Borek - TJ Mír Dívčice 3:1 (3:1)

Muži potvrdili bod z minulého kola, na svém hřišti porazili Dívčice

MaV - 02.11.2008

Další důležitý zápas sehráli Borečtí po dvou vystoupeních na hřištích soupeřů na domácím hřišti s týmem z Dívčic. Oba mančafty mezi sebou dělilo 5 míst, ale vzhledem k tomu, že se již několik let tyto dva týmy spolu neutkaly, bylo těžké odhadovat co od soupeře očekávat.

Domácím chyběl zraněný Slezák, jenž musel odstoupit v průběhu posledního zápasu a brankář Kubíček. Naopak nastoupit už mohl Turek jemuž byl prominut zbytek testu za vyloučení v Úsilném a Müller, jemuž znemožnila start v minulém zápase nemoc. Zastoupit další chybějící hráče a doplnit kádr přišlo hned pět dorostenců, brankář Pida, záložník Diviš, útočník Janíček a na lavici čekali na svou příležitost Tomášové Beránek a Hrádek.

Od začátku zápasu se začalo na obou stranách opatrně, vyčkávací taktiku co udělá soupeř domácí brzo opustili a stále více se pokoušeli narušovat včasným přístupem rozehrávku svého soupeře. Hostům toto dělalo značné problémy a do hry se tedy dostali borečtí. Po čtvrthodině mohli příchozí fanoušci vidět první branku utkání, vše začal souboj Dvořáka, u pravé lajny, jemuž se podařilo vybojovat míč, předal ho Divišovi, který se nebojácně vrhnul do vápna, několika kličkami si pohrál s obránci a dostatečně prudkou a umístěnou střelou z hranice penalty, rozvlnil síť poprvé. Vyrovnáno mohlo být zanedlouho, ale v do té doby největší šanci se nepodařilo hostům zužitkovat. Z hranice vápna jeden z hostujících záložníků odkrytou branku trestuhodně přestřelil. Po půlhodině hry tak byl k vidění druhý gól v hostující síti. Chytrou přihrávku za obránce proměnil přes vybíhajícího gólmana chladnokrevně Müller a vše bylo opět o něco veselejší. Ne však na dlouho, ihned po rozehrávce hosté snížili.

Předcházelo tomu trochu již tradiční nedorozumění v domácí obraně a pro vysokého útočníka hostů, nebyl problém poslat kolem bezmocného Pidy míč do sítě. Borečtí se během první poloviny zápasu, také díky nedůslednosti domácí obrany dostávali do několika dobrých příležitostí. Na dobře zahraný přímý kop si pěkně naběhl Turek, ale hlavičku za hranice malého vápna nasměroval jen do rukou gólmana, pak brankář Dívčic vytěsnil dalekonosný pokus Valenty s námahou na roh a do třetice zkazil radost z branky opět Müllerovi, který po znovu hezky zahraném přímém kopu nasměroval z malého vápna míč přímo do jeho náruče. Nakonec se ale domácím podařilo přidat do přestávky ještě jednu branku. Rychlý protiútok po důrazném souboji Radoucha na vlastní polovině, vysunutí Müllera, jeho průnik do vápna a souboj s obráncem posoudil rozhodčí Hora jako penaltový. K exekuci pokutového kopu se místo kapitána Vlčka nanominoval Turek, bombou k tyči nedal gólmanovi Dívčic šanci a tutovým ?šatňákem? v poslední minutě poločasu zvýšil na 3:1.

Druhý poločas již branku nepřinesl, ale diváci se určitě nenudili. K vidění bylo spousta soubojů, střel a hlavně výtečných zákroků obou gólmanů. Domácí neupustili ze své hry a aktivním přístupem k soupeři se snažili eliminovat možnou snahu soupeře dostat se do tlaku. Výbornou práci jak dopředu, tak i v obranné fázi předváděl ve středu zálohy dorostenec Diviš, jeho vrstevník Janíček v útoku nebojácně sváděl ze zkušenými zadáky a díky své rychlosti se mohl během druhé půle zapsat i mezi střelce, jenže svou obrovskou šanci, kdy postupoval sám na gólmana, ale zakončení nasměroval přímo do něj. Do hry se dostali i oba náhradníci, Hrádek s Beránkem a nutno říci, že svou práci na hřišti odvedli velmi dobře.

Ve výčtu velkých příležitostí domácích v druhém poločase stojí ještě za zmínku hlavička osamoceného Petra nad branku a pohledná akce Turka, které chyběla opět jen přesnost, když jeho lob přes brankáře minul o pár decimetrů pravou tyč branky.

Ale ani domácí benjamínek Pida si na nedostatek práce nemohl stěžovat, ve většině případů šlo o střely ze střední vzdálenosti, ale i na kluzkém terénu se podařilo mladíčkovi v domácí brance všechny z nich ukrýt ve své náruči. Své umění ale musel potvrdit zejména v závěru utkání, když hosté trochu přitlačili na pilu a dostali se do mírného tlaku. Jednou jim k tomu pomohl nedůraz domácího Valenty, ale jeho chybu včasným vyběhnutím proti útočníkovi Dívčic a střele z úhlu Pida napravil. V samém závěru ještě vytáhl pěknou střelu z vápna konečky prstů na roh a odvrátil tak možné komplikace k cestě za důležitými třemi body.

Borečtí poctivým a bojovným výkonem zakončili podzimní část vítězstvím. Na hře bylo i tentokrát samozřejmě co zlepšovat, ale srdíčko a týmové pojetí hry přineslo tentokrát své ovoce v podobě vítězství 3:1.