FK Borek-Chrášťany 1:0 (1:0)

Tři body zůstaly doma

Vivaldýňu - 12.04.2009

FK Borek : Chrášťany 1:0 (11.04.2009)

Souboj zklamaných se odehrál na boreckém stadionu v druhém jarním kole okresní fotbalové soutěže. Borečtí se vraceli z Pištína s výpraskem čtyř branek, hostující Chrášťany pro změnu doma inkasovaly tři kusy. Oba týmy tak měly co vylepšovat.

Domácím sice chyběla jedna ze stabilních opor zadních řad, pravý obránce Viktora, ale do kádru se po dlouhé absenci vracel pilíř defenzívy, a jak průběh utkání ukázal stále naprosto nezastupitelný Benýšek. K týmu se již také připojil na podzim střelecky agilní Radouch. První půli začali domácí velice svěže, jistota vzadu a konstruktivní přesto důrazná záloha dosti výrazně eliminovaly ofenzivní ambice hostí. Když se k tomu přidal aktivní útok, byla branka na spadnutí. Tak se také stalo, neuplynulo ani čtvrt hodiny hry, po nízkém odkopu hostí od své vlastní branky vracel Vlček hlavou z první zpět do útoku. K míči si seběhnul Stehlík a svým druhým gólem v druhém soutěžním utkání ujistil všechny, že je posilou jak se patří. Hosty tento začátek nijak nevyvedl ze svého herního klidu. I po obdržené brance se soustředili spíše na důkladnou defenzivu, k ohrožení branky domácích se pouštěli pouze ojediněle, formou brejků. Do konce první půle však přeci jen i oni upozornili, že mají co nabídnout. V prvním případě šlo o hlavičku po rohovém kopu, z úrovně penalty však hostující hráč umístil míč nad branku domácí. Druhá momentka byla o poznání nebezpečnější. Po úniku z levé strany přišel centr do skrumáže hráčů na hranici malého vápna, míč však ke štěstí domácích skončil přes několik náhodných odrazů těsně vedle levé tyče. Domácí sice první půli diktovali tempo hry, ale až na zakončení Janíčka, míč skončil vysoko nad, se k výraznější koncovce nedostali. Do druhé půle nastoupili o kousek aktivněji hosté, pomocí dlouhých nakopávaných míčů se přeci jen častěji dostávali na půli soupeře, kde se snažili tlačit míč do zakončení centry z křídelních prostor. Produktivita těchto snah však byla vcelku nicotná. Dobře organizovaná defenzíva domácích, kterou držel pevně v rukou veterán Benýšek si se všemi výpady poměrně lehce poradila. Po zbylou část utkání tak byl k vidění spíše průměrný fotbal. Hostům snažícím se o vyrovnání chyběla větší nápaditost, domácím při kontrech do otevřené obrany více klidu a fotbalovosti. Po devadesáti minutách hry tak konečný hvizd rozhodčího přisoudil tři body domácím za hubené vítězství jedna nula. Pro Borek jistě významné posunutí se jak tabulkově tak bodově do klidnější vod. Obranné duo Benýšek-Bíca demonstrovalo jak má vypadat fotbalová souhra. V případě, že by se domácím stejným způsobem podařilo stabilizovat i tolikrát diskutovaný střed zálohy, mohlo by se opět blýskat na lepší časy. Po ambiciózních letech je současná hra boreckých přeci jen až příliš upracovaná, nervózní, nejistá. Na otázku, zda je to maximum tohoto kádru, nebo trenérský rukopis nám dají odpověď další zápasy.