Jankov C - FK Borek 2:5 (2:4)

Brankové hody v Jankově přinesly tři body

Vivaldynu - 20.04.2009

FK Jankov C : FK Borek 2:5 (19.04.2009)

Dva sousedé v tabulce se utkali v dalším kole třetí třídy. Borek jel na hřiště do Žabovřesk potvrdit své tří bodové vítězství z minulého týdne, třetí rezervu Jankova by vítězství posunulo před svého aktuálního soupeře. Poprvé v sezóně se projevily neduhy úzkého kádru boreckých. Ke hře bylo připraveno pouze jedenáct hráčů, přičemž jednička hostí, gólman Horalík nastupoval při zranění nohy s mírným sebezapřením.

První půle nabídla strhující podívanou, ani ne tak herně jako gólově. Úvodní opatrný začátek oba týmy zkrátili na minimum. Skóre otevřeli již v desáté minutě hosté. Po hezké kombinaci z leva přes střed hřiště byl do šance vysunut pravý záložník Radouch a první střelou na branku otevřel skóre. Jedna nula. Neuplynulo snad ani pět minut, opět míč z levé strany, tentokrát centrovaný, opět střela Radoucha. Cestu míče do sítě sice zbrzdil gólman domácích, ale na dorážku důrazného Stehlíka už neměl. Dva nula. Pro nezaujatého fanouška mohly být následující minuty zábavné, pro lavičku hostí spíše na infarkt. Za deset minut bylo totiž skóre dva dva. Obě branky padly hlavou z hranice malého vápna a obě po centrech z levé strany. I nadále se pak hrál poměrně bezstarostný fotbal. Do konce první půle však tento průběh zamrzel už jen domácí a to opět dvakrát. Na tři dva pro hosty upravoval Dvořák, branka byla podobná té první jako vejce vejci. Rozehra středem a finálka na z prava si nabíhající borecký hrot, následovala přesná střela k tyči. Domácí sice v zápětí kontrovali další stoprocentní tutovkou, po střele z hranice penalty však vytáhl důležitý zákrok gólman Horalík. V samotném závěru se k individuální akci odhodlal borecký středopolař Vlček, potáhl si míč na hranici šestnáctky a svižnou střelou prověřil ne zrovna stoprocentního gólmana hostí. Míč však skončil na břevně a tak jeho cestě do sítě musel vypomoct druhý ze středové dvojce, včas dobíhající Slezák. Za stavu dva čtyři se šlo pro jistotu do šaten. Druhá půle herně nijak nevybočovala z trendu prezentovaného v prvních pět a čtyřiceti minutách. Zápas se však, zřejmě i vlivem ubývajících sil hráčů, ubíral stále méně strhujícím tempem. Ubylo nejen šanci, ale i branek. A tak za zaznamenání stojí v podstatě pouze dva momenty. Ten první si vzal na svědomí dnes agilní Vlček. Po narážečce na hranici šestnáctky zachoval chladnou hlavu, zkušeně po naznačení střely obešel bránícího hráče a již v pokutovém území s přehledem poslal míč podél bezmocného gólmana domácích do sítě. Dva pět. Druhá momentka už tak veselá nebyla i když ji měli na svědomí opět hosté, nebo spíše domácí stoper Benýšek. Ve snaze zlepšit dojem ze svého nedělního výkonu se odhodlal zahrát přímý volný kop. Bohužel místo přesné střely přes zeď přišel nepodařený odkop a dost možná natržený stehenní sval. Konec zápasu tak borečtí odehráli prakticky v desíti. Důležité tři body si Borek veze z Žabovřesk. Bohužel se tentokrát nemohl spoléhat na, v minulém zápase, tolik vyzdvihovanou obranu. Obecně lze říct, že kolísavé výkony v defenzivě budou zřejmě hlavním tématem nejbližších tréninků. Vždyť borečtí jsou s celkovým počtem 41 obdržených branek druhým nejhorším týmem. Takovouto bilance bohužel nezachrání ani poměrně dobrá produktivita dopředu. Borek ve všech jarních duelech dokázal vstřelit alespoň jednu branku.