FK Borek-Mariner Bavorovice B 1:0 (0:0)

Šuter Stehlík rozhodl o výhře domácích

Vivaldynu - 27.04.2009

S pokusem prodloužit bodově úspěšnou sérii z minulých kol, nastupovali borečtí na domácím hřišti proti aktuálně pátému týmu tabulky, rezervě Bavorovic. Nejen hosté, po divokém zápase v Bukovsku, měli těžkosti se sestavou. Domácím, kromě opět zraněného Benýška, chyběla i brankářská jednička Horalík. Otazníky visící nad zdravotním stavem dalších hráčů se naštěstí rozplynuly a tak se nakonec do základní sestavy dostalo jen duo dorostenců ? na předstoperu nastoupil Jaroslav Litvan, do branky Pída.

První půle proběhla bez většího vzruchu. Oba týmy se již znají a tak nebylo mnoho prostoru pro překvapující tahy. Hosté hráli ze zajištěné obrany, tvrdě v osobních soubojích a nebezpečně při zahrávání standardních situací. Za celou první půli se však k vážnější příležitosti dostali jen jednou. Když po zahrání rohového kopu jeden z důrazných útočníku hlavičkoval z hranice malého vápna, těsně vedle pravé tyče Pídovy branky. Domácím větší hřiště svědčí více než to v Žabovřeskách. Jejich snahy o plošnou hru s rychlím přechodem do útoku ze stran byly místy vcelku pohledné. Bohužel ani oni se k výraznější příležitosti po celých pět a čtyřicet minut nedostali. Když akci nezhatila nepřesná finální přihrávka, nebo nepovedená střela z hranice velkého vápna, zabránilo cestě míče do hostující sítě břevno ? tak jako v podání debutujícího Davida. Po první půli se tak šlo do šaten za nerozhodného stavu nula, nula. Hra v druhé pětačtyřiceti­minutovce byla charakteristická dvěma znaky. Přísným metrem v posuzování nesportovních projevů hráčů ze strany rozhodčího a zcela zásadním rozdílem ve fyzické kondici obou dnes soupeřících kolektivů. Dobrých dvacet minut druhé půle se hrálo ve stejném duchu jako prvních pětačtyřicet minut, pak však za slovní výpady poslal soudce předčasně do sprch domácího obránce Turka a hostům se tak naskytla možnost až do konce zápasu hrát o jednoho muže v poli více. Na hřišti to však nebylo znát, ani početní převaha neusnadnila hostům výrazněji se prosadit ve hře dopředu. Borek naproti tomu kromě poctivé hry dozadu neustále a hlavně se stoupající intenzitou hrozil v útoku. Výsledkem bylo několik přečíslení a dvě stoprocentní šance, z nichž jedna skončila vítěznou brankou. Když svoji příležitost nevyužil aktivní Radouch, po vybídnutí Vlčkem, poslal míč z hranice penalty jen těsně, vedle tyče, ukázal svoji strojovou produktivitu domácí Stehlík. Nejprve důrazně hrající Mužík vybojoval míč v obraně hostí, poté jej odevzdal nabíhajícímu boreckému ?šuterovi?, který se prosadil z bezprostřední blízkosti již ve čtvrtém zápase v řadě. Hosté se k výraznějšímu tlaku neodhodlali, a když pak při ojedinělé akci vytěsnil zrádně odražený míč, plachtící pod břevno do branky domácích pohotový Pída, přisoudil konečný hvizd rozhodčího tříbodový zápis domácím. Borek si dnes svým poctivým a trpělivým výkonem bodovat zasloužil. Vítězství získané v početní nevýhodě už jen rámuje dobrý pocit, který z dnešního zápasu hráči mohou mít. Velmi dobrá fyzická kondice a produktivní Stehlík by mohli potrápit soupeře i v dalších kolech.