Dříteň B - FK Borek 9:3 (2:1)

Velikonoce sice už byly, ale dřítenští dodatečně nadělili Borku nadílku

Vivaldynu - 04.05.2009

Po bodově plodných třech zápasech přišla nejen prohra, ale rovnou tristní debakl na půdě Dřítně, kde s tamní rezervou odehráli borečtí v pravdě marný boj.

Předzápasová příprava a vůbec průběh hry, až do šedesáté minuty nenasvědčoval tomu, že se výsledek zapíše na obou stranách mezi v pravdě historické. Boreckým oproti minulému týdnu chyběli dva hráči, z pracovních důvodů absentující Dvořák a v minulém zápase vykartovaný hříšník Turek. Kádr tak byl, jako i v minulých zápasech, posílen z řad dorostenců. Mezi navrátilci se objevily opory z minulých sezón ? Jiří Štegbauer a Stanislav Šestauber. Prvně jmenovaný nastoupil do základu na post středního záložníka, druhý zasáhl až v průběhu hry, bohužel za rozhodnutého stavu, rovněž do středu zálohy. Od prvních minut zápasu Borek tahal za kratší konec. Velice těžkopádně pokrýval rozehrávku domácích a i přesto, že ti nijak výrazně herně nekombinovali, přetěžovali obranu hostí jednoduchými nákopy míčů, o které pak úspěšně sváděli souboje na hranici velkého vápna. Z průběhu hry tak rezultovalo několik velmi dobrých střeleckých příležitostí domácích. Muška dříteňských útočníků však byla chabá. Drtivá většina míčů končila vysoko nad nejen brankou, ale i ochrannou sítí za ní. Když už se nějakou střelu podařilo vměstnat do prostoru mezi tyčemi, poradil si s ní i pohotový Pida. A tak paradoxním bylo, že skóre otevřeli hosté. Po ojedinělé akci se k míči dostal Stehlík, potáhl jej na hranici velkého vápna domácích a předložil ke střele zbíhajícímu si Davidovi. Ten se v první stoprocentní šanci nemýlil. Jedna nula. Nikdo v té chvíli ani netušil, že to byla labutí píseň ofenzivy hostí. Za necelých pět minut bylo vyrovnáno. Lehký centr do vápna se odhodlal odvrátit hostující Petr. Celkem jednoduchou situaci však trochu nezvládl a ač zády k vlastní brance poslal míč smolně za Pidova záda. O dalších deset minut později už bylo skóre dva jedna. To když duo obránců nezvládlo souboj s osamoceným útočníkem domácích. Ten si míč trochu šťastně prostrčil mezi soupeři a z hranice velkého vápna jej poslal na druhou tyč do sítě hostů. První půli Borek ještě zvládl ubránit a tak se do šaten šlo za stavu dva jedna pro domácí. Druhá půle nezačala nikterak výjimečně. Na hrotu boreckých se opět objevil místo vyčerpaného Davida, ?bývalý? předstoper Valenta. Hra byla dobrou čtvrthodinu vyrovnaná, pak však přišly hrubky v obraně, dva rychlé góly a bylo po zápase. Váhavá rozehrávka obránců jednou z pravé a podruhé z levé strany poslala domácí do brejku, pokaždé následovala klička vybíhajícímu Pidovi a gól do prázdné brány. Borek postrádá zkušenost a tak místo, pokorné kontroly už tak výrazného výsledku ještě víc otevřel obranu, která tak musela čelit jednomu přečíslení za druhým. Po dvou z akcí následovaly dvě penalty, tři brejky skončily hezkou střelou pod břevno. O co horší byl výkon dozadu, o to spokojeněji se mohli cítit hráči Borku dopředu. Opět stačili vstřelit soupeři na jeho hřišti více než jednu branku. Zda toto může sloužit jako útěcha ponechme bez komentáře. Nejprve se opět trefil Valenta, střelou z hranice velkého vápna podél bezmocného brankaře domácích. V druhém případě se trefil paradoxně ortodoxní obránce Viktora. Střelou z dobrých pětadvaceti metrů poslal míč efektně odrazem o břevno za záda opět poněkud zaskočeného gólmana domácích. Upravil tak na konečných devět tři. Borecká ztráta z bodového hlediska nic moc neřeší. Avšak obdržet devět branek v soutěžním utkání, navíc od týmů, který sám nepatří k favoritům soutěže je více než na zamyšlenou. Je jen těžko uvěřitelné, že absence dvou hráčů může zapříčinit tak výrazný pokles výkonu celého týmu.