FK Borek - Vltava ČB 0:3 (0:1)

Vivaldynu - 11.05.2009

Po výprasku v Dřítni se měli hráči Borku herně chytit na týmu z širší špičky tabulky, Vltavě. Bohužel předzápasová nálada tomu nenasvědčovala. V šatně domácích se sešlo pouhých deset hráčů, přičemž k dispozici nebyl ani jeden gólman. A tak tvorba sestavy, kterou pro tentokrát, kvůli dočasné absenci trenéra museli vzít na sebe kapitán týmu Vlček a hrající asistent trenéra Dvořák byla vskutku oříškem. Doplnění kádru dorostenci se však i tentokrát, byť na poslední chvíli, podařilo a tak alespoň co do počtu mohli domácí nastoupit kompletní.

Od první minuty diktoval hru soupeř. Domácí vědomi si aktuální formy a stavu týmu se soustředili na poctivou destrukci. K vidění tak nebyl nikterak pohledný fotbal. Minimálně pro oko fanouška domácích vcelku bída. Své ovoce to však neslo, během první půle si vltavští kromě územní převahy a několika rohových kopů nevytvořili prakticky žádnou šanci. Bohužel, tu jedinou se jim však podařilo proměnit. Po dobrých dvaceti minutách hry přišla postupná rozehrávka, středem zbíhající útočník hostí si prohodil míč mezi domácími obránci a umístěnou střelou z hranice šestnáctky otevřel skóre. Domácí sice nenabídli žádnou mezihru, přesto se i oni mohli radovat. Chybělo trochu více štěstí a klidu v koncovce. Oba momenty měl na svědomí agilní Stehlík. Nejprve se po prostrčení míče obranou hostí dostal do krátkého samostatného brejku, střela z úhlu však jen těsně minula protější tyč. Podruhé se předvedl hezkou střelou z velkého vápna, po neméně hezké individuální akci. Míč však skončil odrazem o břevno v zámezí. Do šaten se tak šlo za stavu nula jedna z pohledu domácích. Druhá půle začala o poznání pomaleji než ta první. Hosté ubrali na aktivitě, a začali se soustředit spíše na bránění jednogólového náskoku. Domácím tak vyhovovalo odlehčení, v první půli přetěžované obrany. K hernímu zlepšení to však nevedlo. Po nějakých dvaceti minutách fotbalové bídy tak, z hlediska výsledku, přišla rozhodující pětiminutovka. Nejprve byli na tahu domácí. Po ojedinělé souhře mezi obranou a zálohou přišel hezký centr na z leva nabíhajícího si Mužíka, který se tak ocitl v samostatném nájezdu na hostující branku. Špatně zpracovaný míč však ještě hůře napálil zcela mimo branku. Mat v trápení domácích tak učinil poněkud rozporuplný moment. Při signalizovaném postavení mimo hru celá obrana domácích trochu žákovsky přestala hrát a dva hráči hostí se ocitli v samostatném brejku na boreckou branku. I když nepředvedli zrovna skvostnou souhru, po vyšachování brankáře a na poslední chvíli vracejícího se Valenty dopravili míč do zcela odkryté branky na dva nula. Do konce zápasu se hráči hostí snažili kontrolovat hru a její tempo, což se jim více méně dařilo. I tak se ještě do dvou slibných zakončení dostal Radouch, kýženou změně výsledku ve prospěch domácích to však nepřineslo. Lekci z produktivity tak domácím udělili hosté. Snad třetí střela mezi tyče v druhé pětačtyřiceti­minutovce, navíc v nadstaveném čase, upravila skóre na konečných a pro Borek možná až příliš tvrdých tři nula. Borek dnes obětoval radost ze hry výsledku. Bohužel ani to nepřineslo kýžený úspěch. Naděje na herní vzestup po třech vítězstvích se opět, pod dojmem dvou výrazných porážek, rozplývá. Dvanáct branek za dva zápasy je hodně. Navíc se přidává i herní nejistota směrem dopředu. Když k tomu přičteme los v dalších třech kolech, kde na Borek čeká první trojka soutěže, je situace týmu více než mrzutá.