Dolní Bukovsko - FK Borek 3:0 (1:0)

Dolní Bukovsko - FK Borek 3:0

Vivaldynu - 16.05.2009

Na horkou půdu do Dolního Bukovska zajížděli hráči Borku, sehrát další mistrovské utkání. Karty byly předem poměrně jednoznačně rozdány. Domácí stále živí naději na první místo v soutěži, hosté se opět výsledkově propadají. Borek se k utkání dostavil prakticky v úplné sestavě, kromě Dvořáka nechyběl nikdo, dokonce ani hříšník Turek, kterému zbytek trestu byl změněn na podmínečný. Přesto i tentokrát bylo nutné doplnit kádr dorostenci. Na postu předstopera se nově objevil Schandl.

Od prvních minut první půle to byli dle očekávání bukovští, co se snažili o diktování tempa hry. Hosté opět začali opatrně. Tentokrát se jim však přeci jen o poznání konstruktivněji dařilo hru soupeře eliminovat. A tak kromě mírné územní převahy v první čtvrthodině a několika rohových kopů se domácí do výraznějšího zakončení nedostávali. Přesto několik ošemetných situací před hostující brankou připravili a jednu s trochou štěstí i proměnili. Nejprve předvedl svoji mrštnost borecký Pida. Po důrazném nákopu domácích se míč po dopadu na hranici velkého vápna trochu nečekaně odrazil za vybíhajícího gólmana hostí, který jej tak musel pohotovou ?robinzonádou dozadu? ukrást z hlavy již prakticky skórujícímu bukovskému útočníkovi. O chvíli později však již tolik štěstí nebylo. Opět důrazný nákop domácích, nepřesné odhlavičkování hostující obrany prodloužilo míč na nabíhajícího si bukovského záložníka. Ten jej zatáhl do velkého vápna, kde se kličkou pod sebe zbavil hned tří boreckých obránců a naservíroval spoluhráči ke střele z hranice penalty. Rána sice trefila jednoho ze stoperské dvojce hostí, ale míč se přeci jen po odrazu ocitl za bezmocným Pidou. Jedna nula. Z hlediska gólového příspěvku to bylo pro první půli vše. Domácí další výraznější šanci nepřidali, hosté se v předu až na hlavičkové zakončení Turka těsně nad břevno neprosadili. Druhou půli hráči Borku odehráli tak, jako v posledních zápasech již tradičně. Dvacet minut drželi nadějný výsledek, pak přišly dvě individuální chyby a za stavu tři nula bylo rozhodnuto. Nejprve nedůrazná rozehrávka a po souhře soupeře na hranici velkého vápna střela z bezprostřední blízkosti. Dva nula. Poté rohový kop, špatná orientace ve vlastním pokutovém území a vlastní branka. Tři nula. I za rozhodnutého stavu se hosté nutili do ofenzívy, ale kromě několika brejku zastavených pro postavení mimo hru a velmi nepřesné střely z dálky, namotivovaného Turka příliš mnoho nepředvedli. I když Borek ukázal, že fotbalově by byl schopen ještě ledacos nabídnout, výrazná prohra tři nula vše maže.