FK Borek - Olešník B 1:6 (0:3)

Vivaldynu - 25.05.2009

Přetěžkého soupeře s postupovými ambicemi přivítali borečtí na své stadionu v dalším kole třetí třídy. Soupeř z Olešníku již od počátku jarní části sezóny dává najevo svoji sílu, Borek se pro změnu utápí ve fotbalové marnosti. Čistě matematicky měl výsledek dopadnout 1:4 pro hosty. Takový je rozdíl v počtu obdržených branek obou soupeřů.

První půle proběhla v podstatě dle očekávání. Borečtí demonstrovali celých, úvodních pětačtyřicet minut svoji marnou snahu čelit sehranému soupeři. Za celou dobu si nejen nevytvořil šanci, navíc s míčem se hráči potkávali sporadicky, v podstatě pouze při rozehrávce od branky. Hráči Olešníku nepředváděli žádnou totální, nátlakovou hru. Vědomi si své síly hráli kombinačně a trpělivě čekali, kdy se v tomto směru prosadí. Za poločas se jim to podařilo hned třikrát. První branka sice padla spíše na vrub špatné komunikaci mezi boreckým gólmanem a obranou, po rohovém kopu míč přeletěl obranný val, do sítě domácích je ramenem dostal, na malém vápně nekrytý, hostující hráč. Další dvě branky padly po hezkých kombinacích na jeden dotek a důrazném zakončením v hloubi šestnáctky. V poločase tak bylo jasné, že taktický manévr s cílem zahustit prostor před velkým vápnem boreckým nevyšel. Druhá půle se hrála spíše jen z formálních důvodů. Zápas byl rozhodnut. Na hře to bylo vidět. V první půli zahuštěný střed hřiště byl rázem volný, čehož využili zejména hosté. K hezké akci se však nakonec dostali i domácí. Nejprve Olešník přidal na čtyři nula. Poté borečtí předvedli již zmiňovaný, po hříchu, jediný fotbalový moment a zkorigovali na jedna čtyři. Míč si postupně vyměnily všechny řady, od obranné, přes záložní až po útočnou. Branku si nakonec připsal David. Pohledná akce na jeden dotek však byla labutí písní domácích. Olešník i nadále, zejména při hře jeden na jednoho měl navrch, z čehož rezultovaly další šance a následně ještě dvě trefy. Ironií osudu je, že i při tak velkém počtu inkasovaných branek se opět ve velmi dobrém světle předvedl dorostenec Pida. Konečný stav šest jedna je další krutou ránou hráčům Borku. Bohužel výsledek reálně odrážel rozdíl obou kolektivů.