FK Borek - Úsilné 2:2 (2:1)

Vivaldynu - 01.06.2009

Derby s Úsilným bylo pro borecké fotbalisty jedním z posledních milníků letošní sezóny. Do konce té letošní chybí odehrát jen tři utkání, ve kterých v podstatě již o nic nepůjde. V prestižním utkání s vesnickým sousedem je však vždy o co hrát. Borecká sestava doznala oproti poslednímu zápasu několika změn. Pro zranění nemohl od začátku nastoupit kapitán Vlček, na levé záloze se tedy objevil Mužík. Dalším dorostencem pak byl opět Schandel, opět na pozici předstopera. Asi ?nejrevolučnější? změnou byla skladba útočné dvojce Valenta-David.

Domácí, jako by se tímto zápasem chtěli všem přítomným fanouškům alespoň částečně revanžovat za nepřesvědčivou sezónu. Od prvních minut se tlačili do útoku a hýřili aktivitou. Hosté se s tímto obrazem hry vyrovnávali jen velice pozvolna a nutno říct, že se jim to zrovna dvakrát nevedlo. Borek si vytvořil několik slibných momentů před hostující brankou a po dvaceti minutách vedl dva nula. Předvojem gólových tref byla velice hezká individuální akce Turka. Po zahrání rohového kopu se dostal k odraženému míči, z rohu velkého vápna přešel přes dva bránící hráče a vystřelil k tyči. Míč na kluzkém terénu sice nabral rychlost, ale hostující gólman jej stačil vytěsnit na roh. Po té již následovaly zmíněné branky. První vstřelil, v posledních zápasech probuzený, střelec David. Hezká kombinace přes střed hřiště a střela z hranice velkého vápna. Jedna nula. Druhou brankovou situaci sehrála dvojce Turek ? Valenta. V prvním poločase aktivní levý bek domácích potáhl míč až k brankové čáře, kde jej podél branky na zadní tyč poslal na nabíhajícího si hrotového útočníka. Ten svých necelých sto devadesát centimetrů pohotově poskládal do nečekaného skluzu a zvýšil na dva nula. Borek ani po vstřelených brankách nezměnil tempo hry, což se mu stalo osudným. Sice další příležitosti přišly, branka však již žádná. Hosté oproti tomu vytěžili z minima maximum. Kromě několika rohových kopů zahrozili v podstatě pouze dvakrát. V prvním případě centrem z levé strany, míč v hlouby velkého vápna ještě stačil do bezpečné vzdálenosti od branky odhlavičkovat domácí Viktora. V druhém případě však následovala branka. Centr tentokráte z pravé strany a trestuhodně osamocený, skórující hráč Úsilného, na hranici malého vápna. Do šaten tak mohli jít spokojenější hosté. Byť prohrávali, byl výsledek stále nadějný dva jedna. Druhou půli poznamenal výrazný úbytek fyzických sil na obou stranách. V hře se objevovalo stále více nepřesností a zmařených rozehrávek. Přesto to byli opět domácí, kteří mohli výrazněji pohnout gólovým stavem. Nejprve se po střele z velkého vápna dostal k odraženému míči David avšak, byť z ostrého úhlu, netrefil zcela odkrytou branku a poslal míč vysoko nad. Po té se při rohovém kopu dostal k hlavičce Mužík. Míč minul levý horní roh branky jen o pověstný ?fous?. Do třetice všeho zlého se k samostatnému brejku dostal Radouch. Vybíhajícího gólmana hostí se sice podařilo prostřelit, avšak míč skončil jen těsně vedle opuštěné branky. Patnáct minut před koncem se ke své příležitosti dostali hosté. A ukázali jak produktivním týmem jsou. Po rohovém kopu si jeden z útočících hráčů naběhl na centrovaný míč a důrazně hlavou jej poslal za bezmocného Kubíčka. Dva dva. Domácí zjevně otřeseni nečekanou brankou se již k vyložené šanci nedostali. Poslední slušnou příležitost si připsal Valenta, kterého ke střele z velkého vápna vybídl David. Míč však skončil mimo branku hostí. Když se pak podařilo vyřešit domácímu Kubíčkovi ošemetnou situaci před vlastní brankou ? na hranici malého vápna vracel do náručí svému gólmanovy hlavou Viktora, odcházeli soupeři z hřiště se smířlivým skóre dva dva. Borek jednoznačně ztratil dva body, hosté jeden získali. Domácí by si asi za snahu a nasazení vítězství zasloužili, ale fotbal se hraje na góly a Borek jich opět nevstřelil víc než obdržel. Je však trochu kuriozní, že borečí patří se 44 góly mezi tři nejlepší týmy soutěže, bohužel co do počtu inkasovaných branek (64) jim asi předposlední příčka zůstane až do konce sezóny.