FK Borek - N. Hodějovice 3:2 (2:0)

Z jednoznačného zápasu bylo nakonec zbytečné drama

MaV - 03.10.2004

V sedmém kole zavítal na náš trávník celek posledních Nových Hodějovic, které doposud neuhráli ani bod navíc s hrozivým skóre 5:20.

Slušně zaplněná tribuna tedy podle „papírových“ předpokladů měla sledovat bezstarostné vítězství domácích a dlouhou dobu to tak vypadalo.

orečtí tentokrát vynechali úvodní oťukávání a drželi soupeře v bezpečné vzdálenosti od branky kterou poprvé od začátku strážil Jiří Kubíček. Přišlo i několik šancí, hlavně střel zpoza šestnáctky. V osmnácté minutě se probíjel pokutovým územím Ladislav Vacek, hosté sáhli k nedovolenému zákroku po němž následoval pokutový kop. Míč si na desítku postavil tradiční exekutor těchto situací Ondřej Bukovinský a bezpečně poslal domácí do vedení. Hosté v první půli zahrozili směrem dopředu jen třikrát z toho však jednou velice nebezpečně, když se po krásném kolmém pasu, na domácího gólmana řítil osamocený útočník Hodějovic. Kubíček včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a donutil tak soupeře k nepřesnému zakončení. Těsně po první brance, když domácí z tlaku vytěžili několik rohových kopů, zakroutil jeden z nich přímo do brány Martin Herda a bylo to 2:0. Pak se z gólu radoval ještě Ladislav Vacek, ale jeho nadšení zastavil zdvižený praporek pomezního.

Nástup do druhé půle se domácím vydařil dokonale. Po faulu na Martina Valentu zahrával Stanislav Šestauber osmnáct metrů od branky přímý volný kop. Využil toho, že zeď nebyla příliš kompaktní a kolem ní rozvlnil síť potřetí. Místo exhibice se nakonec domácí ze hřiště úplně vytratili a najednou to byli oni, kdo se musel bránit nebezpečným útokům. Po necelé hodině hry si narazili hosté míč ve středu hřiště, do vápna si naběhl Janovský, který přesnou střelou snížil. Varování jakoby si domácí nevzali příliš k srdci, ztráceli zbytečně lehké míče a vyklidili střed hřiště a trest nakonec přišel. Po nevydařeném odkopu se na vápně uvolnil Bednárek a přesnou střelou k tyči snížil šest minut před koncem na 3:2. Teprve pak se opět domácí probudili z letargie a začali opět kontrolovat míč. Mohla přijít i pojistka výsledku, ale dlouhý centr Valenty nedokázal dva metry před brankou trefit Marek Vitha. Hosté se nakonec k ohrožení Kubíčkovy branky nedostali a tak brankář domácí dostal jako dárek ke svým čtyřiadvacátým narozeninám vítězství 3:2.