Ševětín

Ze Ševětína s plným bodovým ziskem

MaV - 08.06.2009

Už jen tři kola do konce soutěže zbývali před zápasem ševětínského ?B? týmu proti Borku. Domácí potřebovali body jako sůl, protože od posledního místa je dělil pouhý jeden bod, hosté hráli už jen o svou čest. Boreckému trenérovi Vajgelovi chyběl ze stabilní sestavy pouze Slezák, naproti tomu se do sestavy vrátil uzdravený Stehlík.

Začátek střetnutí začal prudkou dešťovou přeháňkou, která na úvod pokropila živější vodou hráče hostů. Borečtí měli míč častěji na svých kopačkách, ale vyjma držení míče se v úvodu nezrodila žádná vyložená šance. Domácím se nedařilo takřka nic a tak Pida v brance hostů měl práci pouze při rohových kopech a nepovedených centrech. I přes převahu boreckých se mohli do vedení dostat hráči ševětínské zálohy. Neuvěřitelnou hrubici vyrobil Turek, ale domácí útočník střelou daleko mimo branku stoprocentní šanci doslova zazdil. To hosté se do příležitostí ke vstřelení branky dostávali častěji, ale nerovný terén nebo pozorný domácí brankář vše zhatili. Po půlhodině hry se skóre přeci jen měnilo, pěknou přihrávkou za obránce našel Štegbauer naběhnutého Vlčka, který poslal pod padajícím brankářem zkušeně míč do sítě. Domácí se víc než na fotbal soustředili na řečnění mezi sebou a tak Borek s vcelku s přehledem kontroloval hru. Když už to vypadalo, že se půjde v poklidu za jednobrankového rozdílu pro hosty do kabin, vypíchl domácím obráncům míč David, jenže doslova kriminální šlapák proti noze od ševětínského stopera poslal předčasně mužstva do kabin a útočníka Borku do nemocnice se zlomeným kotníkem.

Dlouhé čekání mezi poločasy pomohlo více domácím. Hosté se nemohli dostat do tempa, často kazili nahrávky a ne a ne se jim usadit míč déle na kopačkách. Zákonitě musel přijít trest, po nenápadném autovém vhazování u pravého rohového praporku se domácí hráč pěknou individuální akcí probil do vápna až do výhodné pozice, z deseti metrů střelou k pravé tyči nedal Pidovi v borecké brance šanci a vyrovnal. Domácí vyrovnání povzbudilo a nadále měli mírnou převahu ze které si ale další branku nepřipsali. Borečtí ale postupem času opět dostávali častěji míč na své kopačky a rozdílový gól, naštěstí pro ně, na sebe nenechal dlouho čekat. Nejprve se domácí brankář vytáhl proti pokusu Radoucha, kterou vytěsnil na roh, ale pak se ke střele zpoza vápna dostal Turek a utěšenou křížnou střelou k tyči poslal opět hosty do vedení. Vedoucí branka borecké povzbudila a i nadále se snažili ztéci domácí svatyni. Velkou šanci měl Stehlík, který v souboji jeden na jednoho sice uspěl, ale střela mu nesedla a domácí gólman si s ní poradil. Naštěstí pro hosty krásně vybídl do sóla od půlící čáry Mužík Valentu, ten nezazmatkoval, kličkou obelstil domácího brankáře a do prázdné branky zvýšil na 3:1. Jenže svému trenérovi klidný konec zápasu jeho svěřenci nedopřáli. Chvilku před koncem to s bohorovností přehnal Viktora, domácí útočník mu vypíchl míč a z podobné pozice jako v prvním poločase hostující Vlček, vstřelil kontaktní gól. Nápor v posledních minutách ze strany byl spíše křečovitý a tak borečtí těsné vítězství uhájili.

V hostujících barvách zahráli výborně dorostenci Schandl, Mužík a střídající Novák, přestože měli už ranní utkání v nohách. Černou kaňkou na vyhraném zápase je tentokrát zejména zranění Miloše Davida, kterému všichni přejeme brzké uzdravení a návrat na fotbalový trávník.