FK Borek - Neplachov 1:0 (1:0)

Vítězné loučení mužů v domácím prostředí

MaV - 15.06.2009

Poslední zápas na domácí půdě sehráli muži proti soupeři z Neplachova, kterému podlehli v prvním zápase 1:3. Papírové předpoklady hovořili ve prospěch hostů, neboť v tabulce byli 5 míst nad boreckými. Trenér Vajgel se navíc v sestavě musel obejít bez zraněných Davida a Petra. Do zápasu nemoc nepustila navíc ani Slezáka a tak sestavu doplnilo hned několik dorostenců, kteří v zápase odvedli na svůj věk opět spolehlivé výkony.

Kromě hráčů přivítalo letní počasí na tribunu i velmi hezkou diváckou návštěvu, jenž viděla zajímavý zápas plný osobních soubojů i hezkých kombinací. Borečtí se chtěli i ve ?slátané? sestavě rozloučit doma vítězně a tak začali aktivně, přestože trenér domácích při rozestavení hráčů na hřišti hodně improvizoval. Zvláště stoperská dvojice Schandl ? Bíca měla dohromady o polovinu let méně něž stoperská dvojice Neplachovských. Mírná herní převaha v samém úvodu příliš vzruchu nepřinesla, až později se diváci kromě kombinační hry dočkali i šancí a to na obou stranách. Zejména Vlček v boreckých barvách měl v prvním poločase 3 velké šance, v té první po signálu ze standardní situace ho vybídl Štegbauer, ale napálil hostujícího brankáře. Ve druhé po pasu Bíci přehodil lobem s brankářem o metr i branku a při posledním průniku z levé strany jej zablokoval obránce. Hosté hrozili zejména ze standardních situací a po sérii rohů, které domácí ve spolupráci s Pidou v brance odvrátili. Nejvíc se gólman domácích zapotil při pěkné střele z dvaceti metrů, kterou namířil neplachovský středopolař pod břevno, ale tu se mu nakonec konečky prstů podařilo vytěsnit na roh. Když už to vypadalo, že v první půli branka nepadne zmocnil se na polovině hřiště míče Marhoun, potáhl jej směrem k brance, kde Stehlík odvedl aktivním pohybem pozornost stoperů. V tu chvíli si mohl Valenta naběhnout do volného prostoru, kam mu mladý pravý záložník naservíroval míč, na hranici velkého vápna nevymýšlel žádné složitosti a střelou z první kolem gólmana vstřelil gól do šatny.

Nezměněná sestava domácích nastoupila i do druhé půle. Neplachovští nadále produkovali jednoduchou, ale účelnou hru, se kterou si ale domácí obrana po většinu času dokázala poradit. K vidění byl vidět hlavně boj o střed hřiště a pozorné obrany na obou stranách. Přesto se diváci nenudili, v napětí je stále udržoval pouze hubený náskok domácích a obětavá hra na obou stranách. Šance na obou stranách nakonec přišli. Hosté díky výškové převaze spoléhali na přímé a rohové kopy, domácí zase na důrazné napadání. Fotbalisté z Neplachova byli blízko vyrovnání po pěkně zahraném volném přímém kopu, který orazítkoval břevno a pak ještě po závaru před domácí brankou, kdy z brankové čáry na poslední chvíli vyhlavičkoval Viktora míč na rohový kop. Domácí dostali na druhé straně dvakrát míč do sítě Stehlíkem jenže pro postavení mimo hru nemohl rozhodčí góly uznat. Stejný hráč se ještě předtím probil díky svému důrazu do vyložené šance, jenže kromě hostujícího brankáře obstřelil o decimetry i pravou tyč jeho branky. Rozhodnutí měl na kopačkách Valenta, jehož vybídl do krátkého sóla Štegbauer, ale na rozdíl od gólového momentu z prvního poločasu, domácí útočník se zakončením tak dlouho váhal až se nakonec k žádnému ani nedostal. Nejkrásnější fotbalový okamžik druhého poločasu přišel v nastaveném čase. Hostující hráč vystřelil z hranice velkého vápna, míč se už snášel do pravé šibenice, ale v tu chvíli se vymrštil domácí gólman Pida a krásnou robinzonádou zachránil pro domácí tři body.

Fotbalisté Borku se s domácími diváky v pohledném zápase rozloučili výhrou a sedmi body z posledních tří zápasů trochu napravili dojem z ne příliš povedené sezóny. Velkým příslibem do dalších sezón jsou zejména výkony dorostenců, kteří vypomáhali mužům, přestože bojují o postup z okresní soutěže dorostu. Především díky nim nemusí mít fanoušci boreckého fotbalu z budoucnosti strach.