Bavorovice B - FK Borek 5:1 (1:1)

Studená sprcha z Bavorovic

Vivaldynu - 24.08.2009

Svůj druhý mistrovský zápas odehráli borečtí na půdě v Bavorovicích. Tamnímu B-Týmu se sice vstup do sezóny příliš nepodařil, v úvodním zápasem dostal šest branek v Chrášťanech, ale na domácím hřišti vždy patří k nepříjemným a těžkým soupeřům. Jak moc se tento fakt projeví si hosté zřejmě ani v duchu, navíc posílení vítězstvím nad Dívčicemi, nepřipouštěli, což je jistě bohužel po závěrečném hvizdu šokovalo. Ale pojďme postupně.

Borek nastoupil v nezměněné sestavě, trenér Vajgel mohl počítat prakticky s plným kádrem. Od prvních minut to byla v celku vyrovnaná hra. Domácí začali spíše zataženě a čekali na to s čím na ně soupeř vyrukuje. Ani Borek však neměl v plánu tlačit hned od prvních minut. Postupem času si však mírnou převahu vytvořil, těžil zejména z rychlého napadání obrany soupeře. Následovalo několik ofenzivnějších náznaků. Stoprocentní šance však žádná. Po necelé čtvrt hodině přeci jen přišla trochu nečekaná odměna. Faul ve středu hřiště, dobrých pět a dvacet metrů od brány domácích. K zahrání přímého volného kopu se postavil borecký Bejsta. Míč napálil přímo na branku, nad gólmana domácích, který míč zaregistroval zřejmě až příliš pozdě, protože na něj vůbec nezareagoval a nechal o zapadnout pod břevno do sítě. Jedna nula. Domácí obdržená branka trochu rozhodila a prakticky do konce první půle nebyli nebezpečným soupeřem. To borečtí mohli své vedení navýšit prakticky vzápětí. Dlouhý pas za obranu do levého křídla, kam si naběhl borecký Frank. Míč na dvakrát prostrčil na zbíhajícího si Kučeru avšak ten z hranice malého vápna trestuhodně přestřelil poloprázdnou branku. Že je boreckým problémem hlavně hra dozadu se ukázalo hned poté. Domácí se nemohli do kloudnějšího zakončení dostat, atak Borek jim jednu možnost, a to přímo excelentní připravil sám. Nedůrazné krytí hráčů na levé straně a špatná komunikace při přebírání znamenala mini brejk do vápna a po narážečce mezi domácími útočníky střelu do zcela prázdné branky. Stav jedna jedna vydržel až do přestávky. Borecké mohl mrzet nejen zbytečně obdržený gól a neproměněná tutovka, ale také zranění levého obránce Turka, který si při blokování střely soupeře poranil nárt pravé nohy. Jeho post tak musel zvládnout Radouch. Druhá půle přinesla radost domácím a rozčarování v kombinaci s potupou hostům. Prvních deset minut hry nenasvědčovalo žádné přestřelce. Borek se snažil získat územní převahu a i když to fotbalově nebyla žádná hitparáda, vcelku se to dařilo. Dostal se dokonce i do náznaku šance. Po centru Janíčka z pravé strany, na míč hluboko v šestnáctce nedosáhl Stehlík. Domácí poctivě bránili a čekali na brejk. Jak jednoduché je vstřelit branku pak Borku ukázali a to hned ve čtyřech kopiích. A tak za dalších třicet minut se Borek pozvolna srovnával se stavem pět jedna, po čtyř brankách ze čtyř samostatných úniků jeden na jednoho. Pod tlakem aktuálního výsledku se již herně nebyl schopen chytit a kromě hurá stylu přidal ještě i bezradnost. Vypadla mezihra, důraz, fotbalovost. Debakl pět jedna v Bavorovicích boreckým přinesl poněkud tvrdé vystřízlivění. Doufejme však, že to nebude znamenat nějakou hlubší ránu do sebevědomí týmu a jeho soudržnosti. Byla by to škoda, vždy fotbal je jen hra.