FK Borek - Vltava ČB 2:5 (1:2)

Vivaldynu - 14.09.2009

V dalším kole doma Borek přivítal hráče Vltavy. Černý kůň sezóny loňské se v posledních dvou kolech snažil dohnat ztrátu způsobenou ne zrovna zdařilým vstupem do té letošní. Borek se po dlouhých měsících dostal v tabulce pravdy do kladných čísel a tak se čekal zajímavý souboj. Domácím chyběli Radouch, Žulevič a Štegbauer. Do sestavy se vrátili Slezák, Vlček a na lavici se opět objevil Valenta.

Zápas začal velice svižně. Hned v první minutě se domácí dostali do brankové příležitosti. Po kolmé přihrávce do pravé strany byl k samostatnému brejku jeden na jednoho vyzván Šrámek. K zakončení se však nedostal. Poctivě vracející se bek hostí ho trochu překvapivě rychlostně předčil. Neuplynula ani minuta a stejná situace byla k vidění na druhé straně. Bohužel pro domácí skončila brankou. Druhá minuta a bylo to nula jedna. Hra se po té trochu uklidnila. Hosté se snažili hrát ze zajištěné obrany, domácí se vzpamatovávali z šoku. Což bylo patrné zejména na poněkud kostrbaté snaze o postupnou rozehru. Že domácí budou tahat za kratší konec po celý zápas, se ukázalo opět za deset minut. Do samostatného brejku jeden na jednoho byl tentokrát vyzván kolmicí do levé strany domácí Vlček. Při snaze připravit si míč k zakončení však celou akci zpomalil, což pomohlo vracející se obraně mu míč v poslední chvíli odkopnout pryč. Hosté vzápětí kontrovali druhou brankou. Opět brejkem sám na gólmana a zkušeným zakončením zvýšili na dva nula. Borek sice herně neexceloval, přesto se mu podařilo do poločasu snížit. Po zahraném autovém vhazování přišel centr do vápna a střela Petra skončila v síti. Vstupy do poločasů začínají být nepříjemný strašákem domácích. Neuplynulo ani pět minut druhé půle a hosté opět vedli o dvě branky. Zdrcující je však především způsob, kterým se do zakončení dostali. Házeným autem na hranici velkého vápna, přeletěl míč val obránců a přistál hluboko v šestnáctce u naprosto neobsazeného hostujícího útočníka. Ten si míč pokryl před zaskočenou obranou domácích a vsítil na tři jedna. Poslední záchvěv fotbalovosti pak Borek předvedl při snížení na dva tři. Míč na jeden dotek procestoval snad celým hřištěm. Od obrany, přes zálohu, zpět do obrany, kříž do křídla, centr do vápna a chladnokrevné zakončení k tyči. Střelcem byl, tak jako v první půli Petr. Bohužel tím radostné chvíle Borku skončily. Po dvou chybách ve středu hřiště, přišly dva gólové brejky a čtvrthodinu před koncem bylo hotovo. Dva pět. Pro borecké vcelku přijatelný výsledek. Ve dvou dalších příležitostech totiž hosté trochu komicky selhaly. Při střelách z úrovně penalty, do zcela prázdné branky. Jednou ?s vášní? přestřelili, podruhé poslali míč příliš pomalu, takže ani nepřešel brankovou čáru. Borek se ke korekci výsledku již nedostal. Jediný náznak šance, opět samostatný brejk, možná pod tlakem situace nezvládl Kučera. Místo důrazného zakončení vše zpomalil a nakonec o míč přišel. Prohra dva pět, navíc doma je rozhodně potupou. Borečtí budou muset zabrat, aby výsledkový tobogán nezpůsobil hlubší propad, ze kterého se v minulé sezóně tak těžko dostávali.