D. Bukovsko - FK Borek 3:3 (2:1)

Zmrtvýchvstání v Bukovsku přineslo alespoň bod, série bez prohry stále trvá

Buky - 26.09.2004

Na zápas do Dolního Bukovska jsme se asi netěšili, špatné tušení měl Pavel Voráček i trenér Radek Novák prý, ale po loňských zkušenostech s místním B týmem a s hřištěm samotným jsme na druhou stranu chtěli domácí znovu porazit.

Nastoupili jsme oslabeni o útočnou sílu Tomáše Bejsty, jenž se nebude kvůli pracovnímu zaneprázdnění účastnit ještě několika příštích zápasů a na levé záloze chyběl taktéž pracující P. Vlček. Naopak do sestavy se po nepříjemném zranění z hokeje vrátil Jirka Štegbauer.

Úvod zápasu se nám netradičně nevydařil, nedokázali jsme se dost dobře srovnat s terénem a přistoupili na jednoduchou nakopávanou domácích, rozehrávka vázla a tak jsme po dvou ztrátách míče a chybách obrany i gólmana prohrávali v 15. minutě 2:0.

Na štěstí hned po dvou minutách zahrával Standa Šestauber zprava roh a ze skrumáže se poprvé za Borek trefil jeho jmenovec Standa Houška.

Hra se dál přelévala přes hrbolaté hřiště, kouskovala se řadou autů a vůbec nepřesností, z naší enklávy neměl svůj den snad nikdo kromě kapitána Standy a Martina Valenty na předstoperu, nemohli jsme se dostat do tempa a v odkopávání míčů jsme Bukovským příliš nepřekáželi, jednou zahrozil nebezpečně z trestňáku Jirka Štegbauer a šlo se do šaten za stavu příznivého pro domácí.

Do druhé půle se prohodili v záloze Jirka se Standou Šestauberem (Standa šel do středu) a začali jsme domácí stále víc tlačit k jejich pokutovému území, v 50. přišel na hřiště Ladislav Vacek, ale už o čtyři minuty později nám soupeř dokázal znovu odskočit na rozdíl dvou gólů, kdy na levě straně fauloval Radek Benýšek a standardku posadil exekutor domácích přímo na hlavu svého kapitána, který svou střelu ještě zevnitř otřel o spojnici, krásný a nechytatelný gól.

V 60. přišla další změna v útoku – Standu Houšku vystřídal Petr Herda a začali jsme soupeře tlačit nevídaně, bohužel bez důraznějšího a přesnějšího zakončení, po jedné šanci si připsali Honza Kovář a Standa Šestauber, dvakrát se zprava pokoušel vystřelit pánu bohu do oken Ondra Bukovinský, (jednou po noblesním pasu od M. Herdy), pak si narazil s Jirkou Štegbauerem, ten posunul na Láďu Vacka, jenž byl u balónu dříve než domácí stoper a za přispění teče skončila rána u levé tyče domácí brány a bylo to 3:2. V 75. se dostal na hříště Marek Vitha za zraněného Ondru Bukovinského. Nakonec jsme se kýženého vyrovnání dočkali ve dvaaosmdesáté minutě, kdy Martin Valenta našel hlavu Standy Šestaubera, jenž přesnou hlavičkou k tyči vyrovnal. V závěru se do velké příležitosti po centru Marka Vity dostal ještě Jan Kovář, ale jeho chyběl větší důraz v koncovce. Odvezli jsme si z Bukovska nakonec cenný bod od soupeře, který byl jednoznačně nejmíň fotbalový v dosavadní sezóně, ale dokázal nám dát tři góly.