6.kolo FK Borek-SK Koloděje nad Lužnicí 5:2 (2:2)

Trápení za tři body

Vivaldynu - 26.09.2009

Trochu nezvykle v sobotu ráno přivítali hráči Borku na svém hřišti SK Koloděje nad Lužnicí. Hosté, které předchází pověst silné fanouškovské základny, ještě minulý rok hráli VI. třídu okresní soutěže. Díky reorganizaci se pak dostali do III. třídy, kde si nepočínají nijak rozpačitě a před zápasem na tom byli bodově shodně s boreckými. Domácím chyběli Pida a Šťastný, k týmu se již dále nepřipojili Vlček a Bejsta. Po dvoutýdenní pauze se vrátil Štegbauer.

První půle začala ještě v ranní mlze. Mokrý trávník dělal drobné problémy oběma týmům. Že se ani na jedné straně nejedná o fotbalové ekvilibristy se tak přítomní fanoušci mohli přesvědčit vcelku brzy. Borek se sice snažil o konstruktivní a aktivní hru, avšak již od úvodních minut svůj výkon srážel neuvěřitelnými hrubkami v obranné řadě. Do patnácté minuty šli hosté snad třikrát sami na gólmana Horalíka. Jednou zakončili nepřesně, podruhé trochu sporně zastavil akci sudí, napotřetí se však již trefili. Způsob jakým borečtí namazali útočníkovi hostí se sotva vidí v žákovských kategoriích. Přesto se domácí velmi rychle vzpamatovali a opět zaveleli k útoku. Za necelých deset minut bylo vyrovnáno. Po kombinaci u rohového praporku přišla příhra do velkého vápna, kde se k míči dostal Žulevič. Jeho střelu gólman hostí neudržel, čehož využil důrazný Janíček a poslal míč do sítě. O chvíli později mohlo být domácím ještě veseleji, to když se k střelecké příležitosti na hranici velkého vápna dostal Štegbauer. Měl to však na levou, navíc trefil před sebou stojícího obránce, a tak ze slibné šance byla jen střela končící těsně vedle levé tyče. Hosté se s kombinací příliš nezdržovali. Vědomi si rychlosti svých útočníků, zásobovali je jednoduchými nákopy za domácí obranu. To bohužel k vytvoření si šance úplně stačilo. Několik příležitostí sice zadáci Borku v poslední chvíli uhasili, v jednom případě se to však nepodařilo. Nákop, lob přes vybíhajícího Horalíka a míč opět v domácí síti. Dva jedna. Že se dnes bude hrát bez obran se ukázalo o chvíli později. Tentokráte si svojí slabou chvilku vybrali hosté. Po postupné rozehrávce až na hranici velkého vápna přišla finálka do v postavení mimo hru ocitnuvšího se Janíčka. Ten však pohotově přestal hrát a míč přenechal zprava nabíhajícímu si Žulevičovi, kterého obrana hostí nechala v klidu projít až do bezprostřední blízkosti branky a zakončit. Střela z ostrého úhlu, k úžasu všech, zapadla do sítě. Do šaten se tak šlo za stavu dva dva. Úvodních dvacet minut druhé půle hosté vypadli z rytmu. Domácí toho využili a obrátili vývoj utkání ve svůj prospěch. K individuální akci rozhodl levý bek domácích, Radouch. Prošel přes půl hřiště a své sólo zakončil svižnou střelou z velkého vápna. Ta nadělala hostujícímu gólmanu opět značné starosti, míč neudržel čímž vybídl pohotového Stehlíka k třetí brance. Čtvrtá branka padla po kardinální hrubce hostující obrany. Rozehrávka napříč velkým vápnem na obsazeného beka. O míč se popral důrazný Šrámek a s přehledem jej poslal podél vybíhajícího brankaře do sítě. Čtyři dva. Dvacet minut do konce a stav vypadal jednoznačný. Hosté do té chvíle působili dosti chaoticky. Což se však bohužel postupně změnilo. Poctivou prací si začali vytvářet stále více situací na půli Borku, ze kterých bylo možné ohrožovat byť nepřímo branku. Nebyl to žádný drtivý tlak, přesto obrana Borku začala hrát stále méně organizovaně. Vše vyvrcholilo pět minut před koncem. Kdy hosté mohli s přehledem vyrovnat. Jen díky zákrokům pohotového Horalíka v brance se tak však nestalo. Nejprve včasným vyběhnutím zlikvidoval krátký samostatný nájezd. Podruhé efektní robinzonádou vytěsnil míč na roh, po hlavičce z hranice malého vápna, kdy hostující hráč byl naprosto nekrytý. I přes tyto nervy drásající momenty si nakonec borečtí došli pro tři body a v samotném závěru upravili na zdánlivě jednoznačných pět dva. Do samostatného brejku se dostal Stehlík, brankař jeho šanci sice zlikvidoval, ale důsledný útočník domácích se k míči znovu dostal a nacentroval do klubka hráčů na hranici malého vápna. Ač byla vracející se obrana hostí v přesile, o centr se úspěšně popral dnes velmi viditelný Janíček a byť trochu se štěstím poslal míč obloučkem přes bezmocného gólmana hostí do sítě. Borečtí získali veledůležité tři body. Po polovině podzimu jich mají deset. Vcelku vyrovnaná bilance je i v ostatních statistikách. V tabulce pravdy (-2) body, skóre 18:17. Aktuální cíle jsou tak nasnadě. Udržet vyrovnaný trend a dále pracovat na stabilizaci kádru. Vždyť do druhé půle musel vypomoci starší dorostenec (Petr Schandl) a dokonce i mladší dorostenec (Tha Sy Than). Za což je jim nutno vzdát holt!