Dříteň B-FK Borek 4:2 (3:0)

Překvapení se nekonalo

Vivaldynu - 05.10.2009

Neuplynul ani celý půl rok a hráči Borku jeli opět do Dřítně, kde na jaře inkasovali historickou porážku od tamní rezervy (9:3). Bohužel ani tentokrát se nedal čekat snadný souboj. Borecký kádr je momentálně poněkud v krizi. Pro zranění chyběl Radouch, dlouhodobě absentuje Turek. K marodům se pak přidali nově i oba gólmani, takže do branky musel třetí Škaroupka, který doposud neodchytal ani jedno mistrovské utkání, z lavice ho jistil brankář Polomčák ze staršího dorostu. Odtud přišel muže posílit ještě Schandl. Od prvních minut navíc nemohl nastoupit pro momentální nevolnost Kučera, který tak jako jediný hráč do pole zůstal trenéru Vajgelovi k dispozici na lavici. Domácí takové problémy evidentně netrápily. Což se projevilo hned od prvních minut zápasu.

Borek vědom si své aktuální formy začal snahou o urputnou defenzívu. Neuplynula však ani minuta zápasu a celý taktický plán pohořel na momentálním zkratu jednoho z krajních záložníků. Domácí hned po rozehrávce zaútočili. Borečtí úvodní snahu odvrátili, leč místo zahrání míče na hrotové útočníky přišla nepochopitelná nahrávka dozadu na zcela osamoceného dříteňského útočníka, který v té chvíli zůstal hluboko za vysunuvším se obranným valem. Se situací si zkušeně poradil a otevřel skóre na jedna nula. Borek se z nevydařeného úvodu do konce první půle nevzpamatoval. Navíc necelých pět minut na to přišla druhá branka. Po souboji na hranici velkého vápna přišel nepovedený centr po zemi na úroveň penalty, kde zůstal zcela nepokrytý domácí útočník. Míč, byť trochu nefotbalově, umístil za záda bezmocného novice v brance hostí. A bylo to dva nula! Málo kdo z boreckých si v té chvíli nemohl nevzpomenout na poslední debakl. Domácí i nadále útočili a přišpendlili hosty na vlastní šestnáctku. Nespočet gólových momentů však zahodili. Hosté bohužel nebyli schopni tomuto hernímu stylu důstojněji čelit. Za první půli si nepřipsali ani jednu střelu na branku, rohový kop nebo vhazovaný aut na půli soupeře. Přesto se v samotném závěru první půle nadechly k nadějné akci. Po rychlém přenesení hry ze středu hřiště na pravé křídlo šli do přečíslení čtyři na dva. Bohužel místo centru míč odblokoval pozičně dobře postavený obránce a z akce nebylo nic. Bohužel to nebyl jediný důvod, který mohl hosty mrzet. Hned po převzetí míče domácí obranou na hranici velkého vápna přišel nákop na hrotového útočníka. Míč po větru doplachtil hluboko na půli soupeře, kde si jej sice hostující obrana přebrala, bohužel, riskantní malou domů vybídla domácí útočníky k důraznému napadnutí osamoceného boreckého Škaroupky, který při odkopu trefil jednoho z nich. Ten si míč pohotově zpracoval a poslal do poloprázdné sítě. Borek tak dostal branku v první i poslední minutě poločasu. Do druhé půle nastoupili domácí vlažně. Během pěti minut se tak boreckým podařilo hned dvakrát dostat do samostatného brejku. V obou případech to byl Janíček. První situaci vyřešil brankou, nutno říct, že celá situace pramenila z nedorozumění mezi stoperem a gólmanem domácích. Hostující útočník míč střílel do prázdné branky. Druhou šanci bohužel již zahodil. To byla škoda, protože dramatizace na dva tři by byla jistě zajímavým zpestřením vývoje hry. Domácí sice i nadále kontrolovali hru, avšak tak drtivý tlak jaký předvedli v první půli již nepraktikovali. Borek se herně nezvedl ani tak. Přesto se mu podařilo ještě jednou zahrozit, opět ze samostatného brejku. Tentokrát se do úniku dostal Stehlík, bohužel navrátivší se obrana mu zakončení zmařila. Konec boreckým nadějím tak udělal, symbolicky, kiks obránců na půlící čáře. Při zahrání faulu z hranice středového kruhu, si stoperská dvojice Schandl – Petr vyměnila nakrátko míč, druhý jmenovaný poté místo jednoduchého nákopu volil kličku na aktivního útočníka hostí, která mu však neprošla. Následoval brejk a gól na čtyři jedna. Zápas se tak již dohrával jen z povinnosti. Borečtí si kalich hořkosti vypili až do dna, poté co pro zranění musel odstoupit Štegbauer. Bylo to již po střídání, takže hosté dohrávali poslední desetiminutovku symbolicky v deseti. Jediným spokojeným „borečákem“ tak mohl být nakonec štírek Janíček. V poslední minutě se znovu dostal do samostatného úniku a trochu se štěstím, po srážce z vybíhajícím gólmanem domácích, dopravil míč do sítě. Zkorigovaných čtyři dva tak hvizd sudího označil za konečný. Z pohledu vývoje zápasu je dnešní výsledek milosrdný. Borek na víc neměl. Bohužel, deset bodů a zdánlivě klidný střed tabulky by neměly představovat zásadní důvod ke spokojenosti. Pětibodová výhoda na posledního, může při dané situaci vystačit tak na dva, maximálně tři zápasy. Na podzim je ve hře stále ještě kopa bodů a čas situaci řešit. Každopádně, bude-li mužský tým objíždět i další zápasy s kolektivem z „Dřítně“ pak „včasná záchrana soutěže“ bude opět na pořadu dne a to brzy.